5
December

výzva|Semináre pre stredoškolských učiteľov a pracovníkov v USA (2018)

Začiatok
05. dec. 2017 00.00 hod.
Koniec
15. dec. 2017 23.59 hod.
Miesto
celé Slovensko
Mesto
celé Slovensko, Slovenská republika, SR
Vedný odbor
Typ podujatia
Súťaž
Cieľová skupina
odborná verejnosť
Organizátor
Fulbrightova komisia
Popis

Letné semináre pre stredoškolských učiteľov a pracovníkov sú 5  – týždňové intenzívne akademické programy, zamerané na rôzne aspekty americkej spoločnosti. Cieľom seminárov je posilniť učebné osnovy a zlepšiť kvalitu výučby o USA na stredoškolských inštitúciách. Semináre sa budú konať v júni 2018.
 
Letný seminár pre stredoškolských učiteľov umožňuje podrobne sa zoznámiť s americkou spoločnosťou, vzdelávaním a kultúrou – minulou a súčasnou. Cieľom seminára bude poskytnúť obsah a materiály pre účastníkov tak, aby mohli vypracovať učebné osnovy o USA na úrovni stredných škôl. Hlavné zameranie seminára bude obsah a materiály, nie metodológia a pedagogické metódy.
 
Letný seminár pre stredoškolských administrátorov –  školiteľov, autorov učebníc, navrhovateľov učebných osnov, zástupcov ministerstiev školstva a pod. umožňuje oboznámiť sa do hĺbky s americkou spoločnosťou, vzdelávaním a kultúrou – minulou a súčasnou.
 
Vhodnými kandidátmi (vo vekovom rozpätí 30-50 rokov) sú stredoškolskí pedagógovia a pracovníci. Tieto semináre sú určené predovšetkým pre stredoškolských pedagógov, školiteľov, navrhovateľov učebných osnov, ministerských pracovníkov a iných profesionálov zodpovedných za stredoškolské vzdelávanie.
 
Ideálni kandidáti sú záujemci, ktorí chcú zapracovať a prípadne prehĺbiť aspekty amerických štúdií do osnov, špeciálnch seminárov alebo tréningov. Výborná znalosť angličtiny je nevyhnutným predpokladom pre účasť na seminári.

 

Viac informácií na stránke podujatia nižšie.

 

Termín uzávierky podania prihlášky je 15. decembra 2017.

Prihláška

Stránka podujatia

Hore
Vedecká cukráreň video
Bratislavská vedecká cukráreň 6a/2020
TVT2020 súťaže
Quark_2020
Veda v CENTRE máj
Vedecká cukráreň 5/2020
Aurelium - centrum vedy
Vírusy, vakcíny, imunita
Quark 25 rokov
kúpa časopisov jún 2016
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Publikácie Veda v CENTRE
Zaujímavosti vo vede
Medzi najvýznamnejšie diela krajinnej architektúry patria bez pochýb záhrady a parky.
Zistite viac