8
November

registrácia|seminár|Európsky inovačný a technologický inštitút v Košiciach (2017)

Začiatok
08. nov. 2017 00.00 hod.
Koniec
01. dec. 2017 17.00 hod.
Miesto
Hotel DoubleTree by Hilton, Hlavná 1
Mesto
Košice, Košický kraj, Nám, Slovenská republika
Vedný odbor
Typ podujatia
Seminár
Cieľová skupina
odborná verejnosť
Organizátor
Európsky inovačný a technologický inštitút (EIT)
Popis

Európsky inovačný a technologický inštitút (ďalej len "EIT") vrátane 6 súčastných znalostných a inovačných spoločenstiev (ďalej len „KICs“) pozýva slovenských stakeholderov na podujatie, ktoré organizuje EIT RawMaterials v spolupráci s Technickou univerzitou v Košiciach.

 
Podujatie sa bude zameriavať na otázky, ktoré sa týkajú rozšírenia účasti v EIT a KICs. Podujatie sa uskutoční 30. novembra 2017 a 1. decembra 2017 v Košiciach. Účastníci budú mať jedinečnú príležitosť stretnúť predstaviteľov EIT a zástupcov súčasných KICs (EIT Digital, EIT Climate-KIC, EIT InnoEnergy, EIT RawMaterials, EIT Health and EIT Food) a nadviazať potenciálnu spoluprácu.

 
Inovácie zohrávajú významnú úlohu v úsilí Európy riešiť hlavné spoločenské a environmentálne výzvy. Je nevyhnutné, aby EÚ pokračovala v úsilí na vytvorení vhodného prostredia pre inovácie v Európe, aby boli podporené nové priemyselné odvetvia a pracovné miesta. EIT pracuje na dosiahnutí tohto cieľa prostredníctvom svojich "výkonných inštitúcii", znalostných a inovačných spoločenstiev (KICs), urýchľovaním inovácií a podporou vytvárania podmienok, v ktorých je pravdepodobnosť, že inovácie budú prosperovať a budú schopné podporiť pokrok. Robí to najmä prostredníctvom spolupráce a prepojenia vedúcich subjektov z oblastí vyššieho vzdelávania, výskumu a podnikania, ktoré tvoria tri strany znalostného trojuholníka.

 
Podrobná agendu a možnosť registrovať sa

Viac informácií

Hore
Veda v CENTRE 12/2020
Quark_01/2021
Aurelium - centrum vedy
Quark 25 rokov
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Ľudský organizmus je zložený z približne 30 biliónov buniek.
Zistite viac