3
Október

kurz|KogniFit alebo ako si udržať zdravý mozog

Začiatok
03. okt. 2017
Koniec
12. dec. 2017
Miesto
Centrum MEMORY, Mlynarovičova 21, Bratislava Petržalka
Mesto
Bratislava, Bratislavský kraj, Slovenská republika
Vedný odbor
Typ podujatia
Odborný seminár
Cieľová skupina
široká verejnosť
Organizátor
MEMORY n. o.; mestská časť Petržalka
Popis

Zaujímate sa o svoj mozog? Záleží Vám na fyzickom i duševnom zdraví? Chcete sa dozvedieť viac o tom, ako predchádzať ochoreniam nervového systému?

 

Centrum MEMORY n. o. v spolupráci s Mestskou časťou Petržalka na jeseň 2017 pripravilo vzdelávací projekt KogniFit, v ktorom odborníci rôznych profesií aktívnym spôsobom účastníkov naučia, čo prospešné treba robiť pre svoj mozog.

 

Celkovo sa program skladá z 10 stretnutí v dĺžke trvania 90 minút. Konať sa bude od októbra 2017 v Centre MEMORY n. o. na Mlynarovičovej 21 v Petržalke v utorky v čase od 14.30 – 16.00 hod.

 

Informácie o vzdelávacom projekte KogniFit:

  • Účastníci vzdelávania sa naučia, ako zapojiť rozvíjanie poznávacích funkcií do každodenného života využitím prostredia, v ktorom sa nachádzame, nacvičia si tréning pamäti a pozornosti. Vyskúšajú si, ako si pomôcť v zlepšovaní pamäti, osvoja si mnemotechnické postupy a zistia, aké iné pomôcky sú nám k dispozícii.
  • Prostredníctvom metódy reminiscencie spoločne s lektorkou účastníci preskúmajú, ako žili naši predkovia a ako žijeme my sami. Reminiscencia je samostatná terapeutická metóda, ktorá prináša uvoľnenie a podporu pozitívnych aspektov v prežívaní človeka.
  • Prevencia neurodegeneratívnych ochorení a ich rozvoja sa odvíja od porozumenia príčin ich vzniku, ako aj znalosti protektívnych a rizikových faktorov. Prostredníctvom zvyšovania informovanosti a znalostí sa dosahuje lepšia úroveň prevencie u seniorov. Interaktívne psychoedukačné aktivity sú zamerané práve na túto oblasť.
  • V jednom z workshopov bude priestor i na analýzu záujmových aktivít, ktoré náš život spestrujú. Účastníci sa zoznámia aj s rôznymi netradičnými technikami a spôsobmi aktivizácie vo voľnom čase.
  • O nevyhnutnosti pohybu pre zachovanie celkovej vitality seniorov dnes už nikto nepochybuje. Lektor predstaví možnosti pohybových aktivít vhodných pre každý vek a poskytne individuálne poradenstvo zamerané na optimalizáciu režimu aktivít.
  • Účastníci vzdelávania sa tiež naučia koncentračno-pohybové cvičenia. Využitím pohybu prirodzeným spôsobom stimulujú poznávacie funkcie mozgu (pozornosť, pamäť a iné).
  • Nebude chýbať ani možnosť vyskúšať si rôzne techniky autogénneho tréningu a relaxácie, ktoré znižujú úroveň prežívaného stresu. Je dôležité spoznať ich pozitívny vplyv na telesný systém a možné ovplyvnenie jednotlivých ochorení, ktoré sa bežne vyskytujú aj vo vyššom veku (kardiovaskulárny systém, metabolické ochorenia, pohybové ochorenia, bolesť a iné).
  • Rozvíjanie svojej osobnosti a osobný rast je úlohou, ktorá sa nezastaví ani vstupom do dôchodkového veku. Prostredníctvom jedinečnej metódy práce s terapeutickými kartami budú môcť účastníci preskúmať psychické zdroje, ktoré máme pre zvládanie problémov v živote k dispozícii, ako aj stratégie zvládania záťaže v našom živote.

 

Webová stránka projektu

PROGRAM

 

 

Hore
Veda v CENTRE / Vedecká kaviareň 9/2020
Agrofilm
TVT2020 prihlasovanie
sutaz FB TVT 2020
TVT2020 súťaže
Quark_9/2020
Veda v CENTRE máj
Vedecká cukráreň 5/2020
Aurelium - centrum vedy
Vírusy, vakcíny, imunita
Quark 25 rokov
kúpa časopisov jún 2016
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Publikácie Veda v CENTRE
Zaujímavosti vo vede
Určovanie rodokmeňa analýzou kolagénových vlákien môže uľahčiť štúdium dávno vyhynutých organizmov.
Zistite viac