9
Máj

Deň Európy 2017 v Bratislave

Začiatok
09. máj. 2017 10.00 hod.
Koniec
09. máj. 2017 22.00 hod.
Miesto
Hlavné námestie
Mesto
Bratislava, Bratislavský kraj, Slovenská republika
Vedný odbor
Typ podujatia
Prezentácia
Cieľová skupina
široká verejnosť
Organizátor
Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a Informačná kancelária Európskeho parlamentu v SR
Popis

Deň Európy v Bratislave

 

Presne 9. mája 2017 oslávime Deň Európy, v rovnaký deň, ako je oficiálny dátum založenia Európskej únie. Nečakajú vás žiadne oficiality, ale naopak deň plný príjemnej atmosféry a zábavy pre všetky vekové kategórie v spojení s programom, ktorý obohatí aj vaše vedomosti o Európskej únii.

 

Na Hlavnom námestí v Bratislave sa môžete tešiť na kapely ako Korben Dallas, Puding pani Elvisovej a Tolstoys. Na hlavnom pódiu sa taktiež vystriedajú záujmové skupiny s vystúpeniami v slovenčine i v ďalších európskych jazykoch. Podujatie bude sprevádzať i DJ Rádia FM. 
 
Okrem hudby vás osloví sprievodný program plný kvízov, súťaží a kreatívnych aktivít súvisiacich s EÚ. V stánkoch európskych veľvyslanectiev, kultúrnych centier, európskych sietí, ako aj v stánku Zastúpenia Európskej komisie a Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu, sa 9. mája 2017 dozviete všetko o členských krajinách Európskej únie i o príležitostiach, ktoré vám Európska únia ponúka.

 

Na podujatí Deň Európy 2017 bude mať zastúpenie aj Centrum vedecko-technických informácií SR v podobe stánku, na pôde ktorého ponúkne návštevníkom informácie o aktivitách Národného centra pre popularizáciu vedy a techniky na Slovensku pri CVTI SR a o vedecko-popularizačnom portáli VEDA NA DOSAH. Návštevníci budú  mať možnosť zapojiť sa do súťaže o sadu vedecko-popularizačných kníh prostredníctvom vedomostného kvízu, ako aj do EU HUNT. Súčasťou stánku bude taktiež 3D tlačiareň, ktorú zapožičia tvorivá dielňa FabLab.

VIDEO

 

A na záver celého dňa Vás už tradične čaká prekvapenie....

 

Organizátormi osláv Dňa Európy v Bratislave je Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a Informačná kancelária Európskeho parlamentu v SR. Partnermi podujatia sú Úrad vlády SR, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Hlavné mesto Bratislava.

 

Plagát

Aktuálne informácie nájdete na Facebooku.

Viac informácií

Súvisiace:

Články
Hore
Atmosféra počas TVT 2018
Publikácie Veda v CENTRE
Aurelium - centrum vedy
Vedec roka 2018
QUARK
Prechod VK na VND - leto
fotografická súťaž TVT 2019
Noc výskumníkov 2019
kúpa časopisov jún 2016
TVT 2018 články
TAG Ženy vo vede
TAG Spektrum vedy
TAG Slovenská veda
TAG História
TAG Rozhovor
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
TAG Centrum vedy
TAG Mládež
TAG QUARK
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Úzkosť je emócia, ktorá sprevádza životom nielen ľudí, ale aj zvieratá.
Zistite viac