20
Marec

Vzdelávacie semináre (2017) - Sanácie v teórii a praxi

Začiatok
20. mar. 2017
Koniec
30. mar. 2017
Miesto
Prezentačné centrum AMOS, PriF UK, Ilkovičova 6
Mesto
Bratislava, Bratislavský kraj, Slovenská republika
Typ podujatia
Seminár
Cieľová skupina
odborná verejnosť
Organizátor
Slovenská asociácia hydrogeológov
Spoluorganizátori
Katedra hydrogeológie PriF UK v Bratislave; EPS Slovensko s.r.o.
Popis

Slovenská asociácia hydrogeológov v spolupráci s Katedrou hydrogeológie Prírodovedeckej fakulty UK v Bratislave a firmou EPS biodegradácie s.r.o., pod záštitou Ministerstva životného prostredia SR pripravuje cyklus odborných prednášok pod názvom "Vzdelávacie semináre - Sanácie v teórii a praxi".

 

Semináre sú určené nielen odborníkom z praxe, ktorí sa zoberajú sanáciami podzemných vôd a horninového prostredia, ich prieskumom a monitorovacími prácami, ale aj pracovníkom úradov životného prostredia, pedagógom a študentom, a všetkým ostatným záujemcom. Problematika sanácií znečistenia je v súčasnosti aktuálna najmä z pohľadu prijímania novej legislatívy pre oblasť environmentálnych záťaží, ale aj samotnej realizácie sanačných prác. Komplexné riešenie sanácií vyžaduje interdisciplinárny prístup, preto obsahom seminárov budú témy, ktoré môžu pomôcť odborníkom a záujemcom získať nové poznatky a informácie. Semináre sú jednodňové, začali v marci 2012 a prebiehajú v ročných cykloch.

 

6. seminár z cyklu Vzdelávacie semináre – Sanácie v teórii a praxi, tentokrát na tému "Praktické skúsenosti zo sanácie znečistených území - I" sa uskutoční dňa 30. marca 2017 8.30 - 17.00 hod. na pôde PriF UK v Bratislave.

 

Sanačné technológie so spojením viacerých nástrojov technickej ochrany životného prostredia. Po identifikácii a hodnotení environmentálnych rizík, po vyhodnotení analýz rizika prichádza k návrhu cieľov sanácie environmentálnej záťaže a k ich samotnej realizácii. Seminár je zameraný na praktické príklady zo sanácie znečistených území z pohľadu objednávateľov, zhotoviteľov a oponentov.

 

Vysokoškolskí učitelia, doktorandi a študenti NEPLATIA účastnícky poplatok, po dohode aj zamestnanci štátnej a verejnej správy.
 

Organizačné pokyna a program

Stránka podujatia

Hore
Quark_2020
TVT2020 prihlasovanie
Veda v CENTRE / Vedecká kaviareň 7/2020
TVT2020 súťaže
Vedec roka SR
Vedecká cukráreň video
VC 6/2020 železany
Veda v CENTRE máj
Vedecká cukráreň 5/2020
Aurelium - centrum vedy
Vírusy, vakcíny, imunita
Quark 25 rokov
kúpa časopisov jún 2016
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Publikácie Veda v CENTRE
Zaujímavosti vo vede
Jeden z procesov, ktorý sa dá skúmať zo slín, je napríklad oxidačný stres.
Zistite viac