1
Január

Výzva – Projekt SciChallenge

Začiatok
01. jan. 2017
Koniec
30. apr. 2017
Miesto
celá SR
Mesto
celé Slovensko, Slovenská republika, SR
Vedný odbor
Typ podujatia
Súťaž
Cieľová skupina
mládež
Organizátor
SYNYO GmbH (AT)
Popis

Projekt SciChallenge      (Hľadáme vedcov)

 

Veda vzdelávanie má zásadný význam pre formovanie súčasnej a budúcej modernej spoločnosti. To znamená, že EÚ potrebuje viac talentovaných mladých ľudí, ktorí potrebujú zvýšiť svoju kreativitu a konkurencieschopnosť. Projekt je výzvou pre nasledujúce generácie, ktoré využívajú digitálne a sociálne médiá. Prostredníctvom týchto médií je vzdelávanie a rozhodovanie sa pre ďalšiu kariéru mladých ľudí v oblasti vedy atraktívnejšie.

 

O súťaži

SciChallenge je nová európska vedecká súťaž pre žiakov základných a stredných škôl (vo veku 10 až 20 rokov), ktorí sú zapálení pre prírodné vedy, technológie, techniku alebo matematiku (STEM disciplíny Science, Technology, Engineering and Mathematics).

 

Úlohou súťažiacich je pripraviť pútavý poster, prezentáciu či video na jedu z 50 predpripravených tém, alebo svoju vlastnú STEM tému. Účastníci nahrajú príspevky na vybrané sociálne médiá (Slideshare, YouTube) a prihlásia ich do súťaže. Hodnotiť ich budú užívatelia sociálnych médií, postupujúce príspevky odborná porota.

 

12 najlepších účastníkov vyhrá výlet na slávnostný finálový večer, ktorý sa bude konať 20. – 21. júla 2017 vo Viedni.

Okrem tohto výletu do Viedne, získa 12 víťazov aj osvedčenie potvrdzujúce ich úspech v celoeurópskej súťaži SciChallenge. Všetkých 12 víťazných príspevkov, ktoré budú prezentované na slávnostnom podujatí vo Viedni má tiež šancu získať niektorú z Cien publika (poukážky):
Prvá cena:    3.000,- EUR
Druhá cena:  2.000.- EUR
Tretia cena:   1.000,- EUR

 

Viac informácií a presné podmienky o účasti nájdete v sprievodcovi súťaže.

Termín odovzdania je do 30. 4. 2017

 

O projekte

"Inspire, contribute and share."

Cieľom tohto popularizačného projektu pre deti a mládež do 20 rokov je vzbudiť záujem detí a mládeže o prírodné vedy, techniku, technológie a matematiku. Riešiteľský tím to chce dosiahnuť vytvorením novej európskej súťaže, založenej na využití digitálnych technológií a sociálnych médií.

Projekt je možné prihlásiť aj v češtine, nakoľko VŠCHT Praha je členom riešiteľského tímu európskeho projektu SciChallenge (program Horizon 2020).

Pravidlá súťaže v češtine.

Hore
fotografická súťaž TVT 2019
Noc výskumníkov 2019
QUARK
Aurelium - centrum vedy
TVT 2019
Prechod VK na VND - jeseň
výtvarná súťaž TVT 2019
Veda v Centre
Publikácie Veda v CENTRE
kúpa časopisov jún 2016
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Agrofilm 2019
Zaujímavosti vo vede
Krásna nová galaxia žiari jasnejšie ako 300 biliónov sĺnk.
Zistite viac