1
Január

výzva Image In Life

Začiatok
01. jan. 2017
Koniec
15. mar. 2017
Miesto
Stavebná fakulta STU v Bratislave
Mesto
Bratislava, Bratislavský kraj, Slovenská republika
Vedný odbor
Typ podujatia
Súťaž
Cieľová skupina
odborná verejnosť
Organizátor
Európska únia, Horizont 2020, Marie Skłodowska-Curie Initial Training Network
Popis

V januári 2017 sa na STU otvoril nový 4-ročný európsky projekt nazvaný  Image In Life, http://www.imageinlife.eu/, financovaný z programu Európskej únie Horizont 2020 Marie Skłodowska-Curie Initial Training Network.

 

Cieľom projektu je pomocou analýzy 4D mikroskopického obrazu porozumieť správaniu buniek pri vývoji zložitých živých organizmov, ako sú napríklad stavovce, a pochopiť tak zákonitosti ich prirodzenej embryogenézy ako aj príčiny vývoja vedúceho ku vzniku závažných ochorení.

 

V rámci projektu Image In Life bude vytvorených spolu 14 doktorandských miest v šiestich európskych krajinách.  Tri z nich, venované matematicko-počítačovému modelovaniu v spracovaní 4D biomedicínskeho obrazu, budú vytvorené na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave a v spoločnosti Tatramed Software s. r. o. v Bratislave.

 

Doktorandi budú mať prístup k najnovším 4D mikroskopickým dátam, budú spolupracovať s významnými biologickými pracoviskami v rámci konzorcia a absolvujú pobyty v súkromných spoločnostiach, čo zabezpečí špičkový doktorandský výskum a jeho nadväznosť na prax. Tomu bude zodpovedať aj finančné ohodnotenie doktorandov podľa pravidiel Marie Sklodowska-Curie ITN programu.

 

Do konkurzu na doktorandské miesta projektu Image In Life sa možno prihlásiť prostredníctvom webovej stránky https://www.imageinlife-application.eu/  do 15. marca 2017.

Plagát

Viac informácií

Súvisiace:

Hore
TVT2020 prihlasovanie
Quark_2020
Veda v CENTRE / Vedecká kaviareň 7/2020
TVT2020 súťaže
Vedec roka SR
Vedecká cukráreň video
VC 6/2020 železany
Veda v CENTRE máj
Vedecká cukráreň 5/2020
Aurelium - centrum vedy
Vírusy, vakcíny, imunita
Quark 25 rokov
kúpa časopisov jún 2016
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Publikácie Veda v CENTRE
Zaujímavosti vo vede
Jedným z hlavných dôvodov zlyhania liečby onkologických pacientov je vznik rezistencie.
Zistite viac