17
December

Cesty za vedou: „Továreň na sny“

Začiatok
17. dec. 2016
Koniec
21. dec. 2016
Miesto
CERN v Ženeve, Ženeva, Švajčiarsko
Mesto
celé Slovensko, Slovenská republika, SR
Vedný odbor
Typ podujatia
Exkurzia
Cieľová skupina
mládež
Organizátor
AMAVET
Popis

Len za 165 eur navštívite nielen CERN v Ženeve, ale aj najväčšie riečne vodopády v Európe – Rýnske vodopády vo švajčiarskom mestečku Schaffhausen, čokoládovňu Cailler a syrárne Gruyére. Špecifickú neopakovateľnú atmosféru zažijete na Vianočných trhoch v Berne. Pri návšteve Technoramy vo Winterthure, v interaktívnom múzeu s fyzikálnymi pokusmi si ich môžete vyskúšať aj vy.

Využite termín ešte pred vianočnými prázdninami: 17. – 21. decembra 2016.

Pozývame Vás a Vašich študentov nahliadnuť do „továrne“, kde sa darí, tiež bývalým študentom, premieňať ľudské sny na reálne a užitočné produkty. Napríklad aj Web (www) zrodili v CERN-e, v Európskej organizácii pre jadrový výskum, ako vedľajší produkt. Znie to síce veľmi múdro, ale to, čo tvorí hmotu vo vesmíre, z čoho sme my, Zem a Slnko je zložené z kvarku a antikvarku alebo troch kvarkov...

V účastníckom poplatku sú zahrnuté doprava klimatizovaným autobusom z Bratislavy do Ženevy a späť, 2x ubytovanie v hoteli Formule 1 s raňajkami a slovenský sprievodca.

Návšteva CERN-u bude možno jeden z podnetov, ktorý bude motivovať vašich žiakov k splneniu svojich snov a k rozhodnutiu vydať sa na vedeckú kariéru.

 

Viac informácií

Hore
Vedecká cukráreň 10/2020
sutaz FB TVT 2020
Veda v CENTRE / Vedecká kaviareň 9/2020
Noc výskumníkov 2020
Quark_10/2020
TVT2020 prihlasovanie
Agrofilm
Aurelium - centrum vedy
Quark 25 rokov
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Po preskúmaní jaskyne Hučivá diera zistili,že v Tatrách žili pravekí obyvatelia už pred 15 000 rokmi
Zistite viac