21
September

Canbridge na Fakulte architektúry 2016

Začiatok
21. sep. 2016
Koniec
05. okt. 2016
Miesto
Fakulta architektúry STU, Nám. slobody 19, Bratislava
Mesto
Bratislava, Bratislavský kraj, Slovenská republika
Vedný odbor
Typ podujatia
Výstava
Cieľová skupina
široká verejnosť
Organizátor
BevCan East, n. o.; STU v Bratislave
Popis

Študenti Ústavu dizajnu Fakulty architektúry STU v Bratislave sa zapojili do kreatívneho projektu Canstarter, ktorého cieľom je motivovať mladých ľudí k recyklácii nápojových plechoviek. Úloha bola jednoduchá: kreatívnym a hravým spôsobom podporiť ideu recyklácie medzi študentmi Fakulty architektúry a poukázať na nekonvenčné využitie materiálu z ktorého sa tieto nápojové obaly vyrábajú.

Študentky tretieho a štvrtého ročníka vytvorili interaktívnu 15­-metrovú inštaláciu s názvom University of Canbridge, ktorá ukrýva takmer desať tisíc plechoviek. Umiestnená v dobre známej kotolni na Fakulte architektúry, doplnená svetelnými efektmi a hudbou vytvára skutočný most medzi ľahostajnosťou a potrebou recyklácie.

„Naša inštalácia vychádza z prvotnej myšlienky celého projektu. Canbridge – plechovkový most je dokonalou metaforou. Ide vlastne o premostenie, akýsi prechod od ľahostajnosti k uvedomeniu si potreby recyklovať nápojové plechovky. Návštevníci môžu navyše inštaláciu dotvárať a prispievať tak k samotnej recyklácii,“ dopĺňa Mia Súkeníková, jedna z troch študentiek, ktoré stoja za projektom.

 

Viac informácií o výstave

 

Hore
Noc výskumníkov 2020
Quark
Vedecká cukráreň 10/2020
Aurelium - centrum vedy
pondelok s neurologiou
Quark 25 rokov
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Tatranské plesá sú citlivým ekosystémom, domovom mnohých drobných živočíšnych druhov.
Zistite viac