8
Jún

Kreatívne dedičstvo – Identita, kontinuita, tradícia, inovácia, pamäť

Začiatok
08. jún. 2016 09.30 hod.
Koniec
08. jún. 2016 15.30 hod.
Miesto
Café Berlinka SNGN, Nám. Ľ. Štúra 4, Bratislava
Mesto
Bratislava, Bratislavský kraj, Slovenská republika
Vedný odbor
Typ podujatia
Konferencia
Cieľová skupina
široká verejnosť
Organizátor
CED – Creative Europe Desk
Popis

Konferencia venovaná (nielen) miestu kultúrneho dedičstva v súčasnej spoločnosti. Dôležitosť dedičstva pre Európu je naformulovaná aj v dokumente Towards an integrated approach to cultural heritage for Europe z roku 2014. Kultúrne dedičstvo neznamená len ohliadanie sa do minulosti, produkuje tiež sociálny a environmentálny kapitál súčasnosti. Má potenciál obnovovať v občanoch zodpovednosť a pocit spolupatričnosti k miestu.

 

Európska komisia okrem toho každoročne udeľuje cenu za výnimočný počin v oblasti obnovy kultúrneho dedičstva Europa Nostra. Pri príležitosti hodnotenia minulosti sa chceme pozerať do budúcnosti. Chceme sa venovať otázkam motivácií občanov a organizácií zaoberajúcimi sa reštaurovaním, záchranou a podporou dedičstva. Kritizovať dnešný stav nie je problém, dôležitejšie je hľadať východiská a ponúkať riešenia. Aká je však súčasná prax a jej možné dôsledky? Ako sa na Slovensku staráme o naše hodnoty a ich udržateľné uchovanie? Aké sú hrozby....?

 

Otázkou konferencie, na ktorú sa pokúsime odpovedať v rámci rôznych sub-disciplín bude hľadanie limitov kvality ochrany kultúrneho dedičstva a možností zlepšenia podpory kultúrneho dedičstva a jeho financovania.

 

Vstup voľný, kvôli kapacitným možnostiam je potrebná predbežná registrácia na kultura@cedslovakia.eu

 

Stránka podujatia

 

Hore
Aurelium - centrum vedy
Quark_2020
Veda v Centre
Quark 25 rokov
Bratislavská vedecká cukráreň
kúpa časopisov jún 2016
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Publikácie Veda v CENTRE
Zaujímavosti vo vede
Vedci nevedia akej farby bol T-REX.