Pedagóg zo „školy budúcnosti“. Peter Pallo je Učiteľ Slovenska 2019

15. okt. 2019 • Pedagogické vedy

Pedagóg zo „školy budúcnosti“. Peter Pallo je Učiteľ Slovenska 2019

K vzdelávaniu detí má moderný prístup. Peter Pallo sa pre prácu s deťmi doslova narodil. Byť učiteľom preňho neznamená len vyučovať, skúšať a dávať známky. Žiaci si s ním na vyučovaní užijú aj veľa zábavy a neboja sa experimentovať. Začiatkom októbra sa stal víťazom národnej ceny Učiteľ Slovenska 2019.

Deti z jeho triedy sú otvorené novým možnostiam, neboja sa skúšať a experimentovať, nemajú problém riešiť problémy,“ hovorí o učiteľovi Petrovi Pallovi zo Základnej školy s materskou školou Rudolfa Dilonga v Trstenej kolegyňa Eva Kuníková.

Vzdelávanie v podaní entuziastického Petra Palla je naozaj „škola hrou“. Do výuky totiž vnáša pestrosť, kreativitu, umenie, ale aj informačné technológie. „Často používam komunikačné technológie, aby som si uľahčil prácu, prípravu,“ približuje na videu víťaz ocenenia Učiteľ Slovenska 2019.

Vo voľnom čase Peter Pallo vedie úspešný filmársky krúžok, v rámci ktorého sa žiaci učia pracovať s kamerou, robiť scenáre či strihať zábery. „Nakrútili sme film Moja mama, ktorý vyhral celoslovenské kolo a dostali sme sa s ním až do Tokia,“ pochválil sa jeden zo žiakov Petra Palla.

Podľa Evy Ragalovej, riaditeľky školy, je pre oceneného učiteľa typickou vlastnosťou vnútorná motivácia: „Nikdy ho netreba do ničoho tlačiť.“ Iniciatívne do výuky zapája výdobytky moderného sveta. Žiaci na jeho hodinách používajú notebooky a pričinil sa aj o to, že škola, na ktorej pôsobí, je súčasťou projektu Škola tretieho tisícročia.

Ocenenie Učiteľ Slovenska

Cenu Učiteľ Slovenska verejnosti predstavil Komenského inštitút už po druhýkrát. Cieľom ocenenia je poukázať na špičkových pedagógov základných a stredných škôl, ktorí do výučby implementujú inovatívne a efektívne metódy, ako aj meniť tradičný pohľad spoločnosti na povolanie učiteľa. Nadväzuje na medzinárodné ocenenie Global Teacher Prize, ktorého ambíciou je oceňovať najinšpiratívnejších pedagógov z celého sveta.

Spracovala a uverejnila: Zuzana Hrubá, NCP VaT pri CVTI SR

Foto: Facebook/Učiteľ Slovenska

Video: Youtube/Učiteľ Slovenska

Zdroj: https://ucitelslovenska.sk/finalisti-2019/peter-pallo/

Súvisiace:

Hore
Vedecká cukráreň 2
Veda v CENTRE máj
Quark_2020
Vedecká cukráreň 5/2020
Veda v Centre
Aurelium - centrum vedy
Vírusy, vakcíny, imunita
Quark 25 rokov
kúpa časopisov jún 2016
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Publikácie Veda v CENTRE
Zaujímavosti vo vede
Motýľ pestroň vlkovcový má pestro sfarbené krídla a patrí medzi jedovaté druhy.
Zistite viac