Otvorenie Pevnosti poznání v Olomouci

17. apr. 2015 • Iný

Otvorenie Pevnosti poznání v Olomouci

Počas AFO50 otvorilo svoje brány popularizačné centrum Univerzity Palackého v Olomouci s názvom Pevnost poznání. Architektonicky a historicky výnimočnú budovu bývalého vojenského skladu z 19. storočia sa vďaka operačnému programu Výzkum a vývoj pro inovace podarilo úspešne transformovať v progresívne múzeum vedy.

Pevnost poznání ponúka nielen interaktívne expozície, ktoré sa dotýkajú prírodných a humanitných viedZdroj: www.pevnostpoznani.cz, ale aj digitálne planetárium prostredníctvom ktorého je možné skúmať brehy vesmírneho oceánu. V ponuke unikátneho návštevného centra tiež figurujú vzdelávacie programy pre školy a pre širokú verejnosť. Pre svoju ojedinelú atmosféru, ktorá spája bohatú históriu s dynamickou súčasnosťou, je Pevnost poznání inšpiratívnym prostredím, kde sa budú odohrávať tradičné popularizačné podujatia Univerzity Palackého, a aj odborné konferencie.

Čo Vás čaká a neminie pri otvorení pevnosti

Chemické pokusy, safari a kurzy sebaobrany. Pri otvorení Pevnosti poznání sa v čase od 17. – 19. 04. 2015 rozhodne nudiť nebudete. Sprievodný program je pre verejnosť zdarma.

Expozície Pevnosti poznání

Veda v pevnosti

Živá voda

Rozum v hrsti

Svetlo a tma

Vedecké dielne

Plánované aktivity: programy pre ZŠ a SŠ, Detská univerzita, Academia Film Olomouc, Veľtrh vedy a výskumu, letné vedecké tábory, Noc vedcov, Noc múzeí

STRÁNKA PODUJATIA

Zdroj: Pevnost poznání.cz

Spracovali: Zuzana Čeplíková, Mária Izakovičová

Uverejnila: ZČ

Súvisiace:

Hore
Bratislavská vedecká cukráreň 6a/2020
TVT2020 súťaže
Quark_2020
Veda v CENTRE máj
Vedecká cukráreň 5/2020
Aurelium - centrum vedy
Vírusy, vakcíny, imunita
Quark 25 rokov
kúpa časopisov jún 2016
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Publikácie Veda v CENTRE
Zaujímavosti vo vede
Vnímanie geografického priestoru je sociálnym konštruktom a nie nemenným faktom.
Zistite viac