Organizácia Aj Ty v IT je nominovaná na cenu UNESCO za vzdelávanie žien

29. jún. 2020 • Humanitné vedy

Organizácia Aj Ty v IT je nominovaná na cenu UNESCO za vzdelávanie žien

Slovenská komisia Organizácie spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO) nominovala združenie Aj Ty v IT na ocenenie Prize for Girl´s a Women´s, ktorú udeľuje UNESCO od roku 2016. Hlavným cieľom ceny je odmeniť jednotlivcov aj organizácie, ktoré sa podieľajú na zlepšovaní vzdelania dievčat v kritických oblastiach.

O laureátoch tohtoročnej ceny sa rozhodne 11. októbra 2020.

„Sme veľmi radi, že sme mohli tento rok za Slovenskú republiku nominovať Aj Ty v IT, pretože ideálne napĺňa koncept a zameranie tejto ceny. Svojou činnosťou napomáha dievčatám a ženám získať kvalitné technologické vzdelanie a zabezpečiť si kariéru v oblasti IT, pričom zároveň zlepšuje celkové postavenie žien a prispieva k vytváraniu skutočnej rovnosti príležitostí v našej spoločnosti. Ich zakladajúcej aktivite Girl´s Day už viac rokov udeľujeme záštitu a ak by sa združeniu podarilo cenu získať, môže jej príklad poslúžiť ako výborná inšpirácia aj pre iné členské krajiny UNESCO,“ vyjadrila sa k nominácii Viera Grigová, generálna tajomníčka Slovenskej komisie pre UNESCO.

Združenie Aj TY v IT vzniklo v roku 2012 s cieľom motivovať a podporiť dievčatá a ženy v oblasti informačných technológií. Svojimi aktivitami sa snaží búrať stereotypy ohľadne žien v IT sektore, ktoré v spoločnosti ešte stále pretrvávajú. Združenie aktívne buduje komunitu, pracuje so žiačkami základných škôl, stredných škôl a vytvára aj špeciálne vzdelávacie programy pre dospelé ženy, ktoré im majú pomôcť rozbehnúť kariéru v IT. Od vzniku Aj TY v IT prešlo združením takmer 14 tisíc dievčat.

„Nominácia Slovenskej komisie UNESCO na túto cenu je pre nás cťou a zároveň záväzkom. Aj keď sme malá krajina, v oblasti neformálneho vzdelávania dievčat a žien v smere k novým technológiám máme výborné výsledky, ktoré budeme radi ďalej radi rozvíjať a zdieľať,“ uviedla Petra Kotuliaková, zakladateľka a riaditeľka Aj Ty v IT.

Zdroj: Tlačová správa Aj Ty v IT

Ilustračný obrázok: istockphoto.com

(DK)

Súvisiace:

Hore
TVT2020 prihlasovanie
Veda v CENTRE / Vedecká kaviareň 6/2020
TVT2020 súťaže
Vedec roka SR
VC 6/2020 železany
Vedecká cukráreň video
Quark_2020
Veda v CENTRE máj
Vedecká cukráreň 5/2020
Aurelium - centrum vedy
Vírusy, vakcíny, imunita
Quark 25 rokov
kúpa časopisov jún 2016
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Publikácie Veda v CENTRE
Zaujímavosti vo vede
Delfíny vedia vidieť svoj obraz v zrkadle.
Zistite viac