Nový spôsob konzumácie kávy, to je projekt ASSUM


Nový spôsob konzumácie kávy, to je projekt ASSUM

Firma ASSUM prináša na trh nový spôsob konzumácie kávy. Produkt CoRE (Coffee Ready To Eat) je jedlá kávová zmes určená na priamu konzumáciu. Chuť 100 % arabiky lahodne obohatí sladkastým podtónom ryžový sirup a holandské kakao. Praktické balenie umožňuje vychutnať si svoju vytúženú dávku kávovej chuti vždy a všade.

Firma ASSUM Projekt ASSUM patrí medzi sedem postupujúcich adeptov do pred-inkubačného pobytu v Startup centre Technickej univerzity v Košiciach (TUKE), o ktorých rozhodla odborná porota. „Žijeme v dobe, ktorá je mimoriadne rýchla a hektická. Každý z nás má mnoho neodkladných povinností, ktoré čakajú na ich splnenie a to si vyžaduje veľkú dávku energie. A preto prichádzame na trh s našim produktom CoRE – Coffee Ready To Eat, ktorý je ideálnym zdrojom energie pre všetkých milovníkov kávovej chuti. CoRE je kávova zmes, ktorú nie je potrebné zalievať a tým pádom si ju môžete vychutnať kedykoľvek a kdekoľvek,“ uvádza za realizačný tím projektu Lukáš Tabák.

Priblížil, že produkt plánujú ponúkať vo vybraných kaviarňach a obchodoch na našom trhu. V budúcnosti chcú predaj rozšíriť aj do zahraničia a taktiež zvažujú možnosť o uvedenie produktu do obchodného reťazca. „CoRE si obľúbia všetci milovníci kávy. Cieľovou skupinou sú najmä aktívni ľudia, športovci, študenti, turisti či šoféri, ktorí radi skúšajú nové veci a ocenia prírodné zloženie a praktické prevedenie nášho produktu,“ hovorí Lukáš Tabák.

Vývojová fáza projektu je takmer na konci. Najbližšie ciele realizátorov projektu sa zameriavajú na marketingovú kampaň a budovanie povedomia o značke. „Zamerali sme sa na potreby dnešného moderného človeka, ktorý preferuje praktickosť, inovatívnosť, zdravé zloženie a príjemný vzhľad. CoRE predstavuje nový spôsob konzumácie kávy a prináša zákazníkom jedinečný zážitok,“ dodal Lukáš Tabák.

*********************************************

7. kola súťaže inovatívnych nápadov „Máš nápad? Prezentuj svoj startup!“, konajúceho sa koncom. mája 2018, sa zúčastnilo dvanásť projektov. Postupujúce start-upy získali vstupenku do Startup centra TUKE, súčasťou ktorej je 6 mesačný akceleračný program na podporu rozvoja inovatívnych myšlienok.

Rozhodovala odborná komisia pod vedením predsedu komisie, riaditeľa Univerzitného vedeckého parku TECHNICOM, F. Jakaba. Členmi komisie boli zástupcovia investorov, súkromnej a verejnej sféry – V. Jakubec (Klub podnikateľských anjelov, SBA), J. Vojtko (FPT Slovakia), M. Hladký (Creative Industry Košice), riaditeľ UVT TUKE – M. Chovanec a zástupcovia UVP TECHNICOM A. Lavrin a M. Blizco.

Súťaž „Máš nápad? Prezentuj svoj startup!“ vyhlasuje dvakrát ročne rektor Technickej univerzity prof. Ing. Stanislav Kmeť, CSc. Organizátorom je Univerzitný vedecký park TECHNICOM v spolupráci s partnermi súťaže Slovak Business Agency (SBA) a Saab AB.

Startup centrum TUKE ponúka nádejným start-upom možnosť získať priestory zdarma v Startup centre. Potom je tu možnosť využitia potrebnej kapacity unikátnych odborných pracovísk, laboratórií a iných zariadení TUKE, ale aj pomoc pri tvorbe podnikateľského plánu, získavaní partnerov, vyhľadávaní potenciálnych investorov a ďalšie benefity. V neposlednom rade získajú inovátori expertnú a mentorskú podporu.

Do súťaže sa môžu zapojiť projekty v tzv. pred-inkubačnej dobe (t. j. v štádiu nápadu), z ktorejkoľvek časti Slovenska a tiež zahraničné projekty, ktoré plánujú realizovať svoju činnosti na Slovensku.

 

Informácie poskytol: Lukáš Tabák

Spracovala: Slávka Cigáňová (Habrmanová), NCP VaT pri CVTI SR

Zdroj fotografií:

https://www.startupcentrum.tuke.sk/startupy/startupy-prehlad/7-kolo-sutaze/

Ilustračné foto: Pixabay.com /Christoph/

Uverejnila: VČ

Súvisiace:

Hore
Bratislavská vedecká cukráreň 6a/2020
TVT2020 súťaže
Quark_2020
Veda v CENTRE máj
Vedecká cukráreň 5/2020
Aurelium - centrum vedy
Vírusy, vakcíny, imunita
Quark 25 rokov
TAG Slovenská veda
kúpa časopisov jún 2016
banner záhrady
Publikácie Veda v CENTRE
Zaujímavosti vo vede
Tihányiovský kaštieľ v Radvani bol pôvodne prízemná renesančná budova z prvej polovice 17. storočia.
Zistite viac