Noc výskumníkov v bratislavskom V-klube

26. sep. 2015 • Iný

Noc výskumníkov v bratislavskom V-klube

Na návštevníkov v rámci festivalu vedy – Európska Noc výskumníkov 2015, v priestoroch V-klubu na námestí SNP v Bratislave čakal bohatý program. Výstavy (Psychogeografická križovatka; Bienále ilustrácii Bratislava 2015), vedecké stánky (Komunikácia a vzdelávanie bez bariér; Zábavné pokusy s vodou; ChemPlay – anorganická chémia hrou; Vysvetli experiment a vyhraj!), vedecko-populárne prednášky, divadlo fyziky z Brna.

Prednášky príjemne prekvapili svojou tematickou rozmanitosťou: Čo prezrádzajú stredoveké nápisy?/Robili u nás v stredoveku grafity?; Fotonika-technológia budúceho storočia; HESA – vzdelávací program pre učiteľov aj školu; Slovenčina ako potrava, slovenčina ako otrava; Výlet do jadra bunky po rebríku DNA; Virtuálna realita a mobilné telefóny Galaxy S6 edge; FAST Dizajnérsky tím; Filozofia zo ženskej perspektívy, alebo ako môže byť filozofia feministická.

Divadlo Fyziky ÚDiFDivadlo Fyziky ÚDiF, alebo Úžasné Divadlo Fyziky je skupina ľudí, ktorí fyzikou zabávajú divákov. Návštevníkom tak prostredníctvom umeleckého zážitku sprostredkovali fyziku i zákony fyziky. Keďže tento rok je rokom svetla, v tomto zameraní sa nieslo aj samotné predstavenie českého divadla. Pre deti pripravili pútavý – farebný program, kde predstavili hru so svetlom. Malí diváci neboli ostýchaví, ba naopak aktívne sa zapájali. Viete koľko farieb vidí váš pes a o koľko viac ich vidí garnát? Odpoveď na túto otázku poznajú všetci zúčastnení. Vystúpenie možno charakterizovať slovami:

  • V hlavnej úlohe: fyzika a experiment
  • Scenár a réžia: radosť z poznania a chuť poznanie rozdávať
  • Špeciálne efekty: samozrejme! dodáva príroda

Viac informácii sa dozviete z článku v e-novinách Vedecký kaleidoskop, kde nájdete aj fotogalériu k podujatiu.

Výhercom súťaže s portálom www.vedanadosah.sk, ktorá sa realizovala pri príležitosti podujatia Európska Noc výskumníkov sa stal Jakub Bezák. Gratulujeme.

Zdroj: www.nocvyskumnikov.sk

Spracovala a foto: Bibiana Kubašková

Noc výskumníkov 2015 – Divadlo Fyziky ÚDiF

Súvisiace:

Podujatia
Noc vedcov – Je veda budúcnosť?
23. sep. 2015 19.00 hod.
Noc výskumníkov 2015
25. sep. 2015 00.00 hod.
Európska Noc výskumníkov v Žiline
25. sep. 2015 09.00 hod.
Články
Hore
Veda v CENTRE 12/2020
Quark_01/2021
Aurelium - centrum vedy
Quark 25 rokov
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Myšlienka zostrojiť zdroj koncentrovanej energie je stará už niekoľko tisíc rokov.
Zistite viac