Neviete čo chcete študovať? Pomôžeme vám rozhodnúť sa!

06. nov. 2018 • Pedagogické vedy

Neviete čo chcete študovať? Pomôžeme vám rozhodnúť sa!

Chcete na chvíľu zažiť atmosféru najlepších univerzít v Oxfode, Cambrige, či na Harvade? Navštívte na výstave Veda netradične stánok „Letná akadémia Discover“.

Toto, inak letné podujatie, ponúka študentom široké portfólio kurzov od biológie, práva, robotiku a kvantovú fyziku až po históriu umenia. Na kurzoch študenti formou experimentov, simulácií a diskusií objavujú odbory, o ktorých štúdiu na vysokej škole uvažujú alebo ich fascinujú, a preto by ich chceli bližšie spoznať.

„Letná akadémia Discover dáva stredoškolákom možnosť stretnúť sa s vysokoškolákmi svetových univerzít a v príjemnej, priam rodinnej atmosfére klásť otázky, objavovať a pátrať. Mnohí si utriedia myšlienky a jediný týždeň im môže pomôcť pri rozhodovaní sa a hľadaní odpovedí na otázky ´Čo ďalej? Kam na vysokú? Čomu sa chcem vlastne venovať a čo ma baví?´ Vďaka širokej ponuke rôznorodých kurzov si nájde každý to svoje a nerozhodní majú možnosť skúšať a objavovať nové možnosti. Právo, medicína, umelá inteligencia, divadlo, psychológia, ekonómia... Účastníci si môžu odžiť takmer čokoľvek. A nezáleží na tom, či prídu s konkrétnym snom alebo nerozhodní a plní otázok. Dôležitý je záujem a zvedavosť. Každý je u nás v stánku, aj v lete na Discoveri, vítaný! Tí, ktorí sa chcú dozvedieť viac, skúsiť niečo nové a presunúť sa o pár mesiacov vpred, majú možnosť sa stretnúť a porozprávať s minuloročnými účastníkmi,“ pozýva do stánku Patrícia Barbora Šebíková z Letnej akadémie Discover. Návštevníkov stánku na chvíľu prenesú do letných dní, aby mohli na vlastnej koži okúsiť čaro tohto projektu. Priblížia im program, kurzy a workshopy a spoločne otvoria dvere do týždňa plného príležitostí, nezabudnuteľných zážitkov a priateľstiev.

*********************

Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti pri CVTI SR pripravuje v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku podujatie s množstvom zážitkov z vedy a techniky, ako ich nepoznáte. Interaktívna výstava o vede a technike „Veda netradične“ sa uskutoční v dňoch 8. a 9. novembra 2018 v priestoroch výstaviska INCHEBA v Hale A0. Oba dni budú brány výstaviska otvorené v čase od 9.00 do 19.00 hod. Vstup na podujatie bude umožnený so vstupenkou na Bibliotéku.

 

Informácie poskytla: Patrícia Barbora Šebíková, Letná akadémia Discover

Spracovala: Andrea Devánová, NCP VaT pri CVTI SR

Ilustračné foto: Pixabay.com /MarlonRondal/

Uverejnil: LČ

Súvisiace:

Hore
výtvarná súťaž TVT 2019
Aurelium - centrum vedy
Vedec roka 2018
Veda v Centre
Prechod VK na VND - jeseň
fotografická súťaž TVT 2019
kúpa časopisov jún 2016
Noc výskumníkov 2019
Bratislavská vedecká cukráreň
Atmosféra počas TVT 2018
QUARK
TVT 2019
Publikácie Veda v CENTRE
TVT 2018 články
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
TAG Centrum vedy
TAG Mládež
TAG QUARK
TAG Ženy vo vede
TAG Slovenská veda
TAG História
TAG Spektrum vedy
TAG Rozhovor
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Za výskum magnetickej rezonancie bolo doteraz udelených 6 Nobelových cien. (r. 2018)
Zistite viac