Konferencia o robotike ECER 2020 sa presúva na september


Konferencia o robotike ECER 2020 sa presúva na september

Európska konferencia o vzdelávacej robotike (ECER) sa pre pandémiu presúva na jeseň. Medzinárodné podujatie pre študentov sa bude konať v Centre vedy Aurelium 28. septembra.

Parádne súťaže, zaujímavé prednášky a skvelá atmosféra. To je konferencia ECER, na ktorej sa každoročne stretávajú všetci tí, ktorých srdcia bijú pre robotiku. Od 28. septembra do 2. októbra bude Aurelium hostiť odborníkov a nadšencov robotiky, umelej inteligencie a nových technológií. Jazykom konferencie a všetkých pripojených aktivít bude angličtina.

Súťaže, v ktorých sa „zapotia“ najmä mozgy

ECER tradične prinesie obľúbené formáty súťaží, v ktorých však nejde o svaly, ale o šikovnosť a dobrú hlavu. V skratke prinášame prehľad súťaží aj s linkami na registráciu:

Botball je nedeštruktívna, tímovo orientovaná robotická súťaž, ktorá dáva každému tímu rovnaké šance. Každý tím si musí zakúpiť rovnakú robotickú súpravu, pričom súťažnú úlohu organizátori prezradia až na workshope Botball na začiatku sezóny. Okrem hlavnej ceny sa udeľujú vedľajšie za najlepšie programovanie, konštrukciu, ale aj za najlepšiu dokumentáciu. Všetky informácie o súťaži nájdete na TEJTO STRÁNKE.

PRIA Open sa odohráva na rovnakom hracom stole ako oficiálna súťaž Botball a má aj takmer rovnaké pravidlá. Na rozdiel od oficiálnej súťaže však účastníci neplatia poplatok a môžu používať robotické stavebnice a komponenty bez obmedzenia, napríklad Hedgehog alebo Lego Mindstorms. Všetky informácie o súťaži nájdete na TEJTO STRÁNKE.

PRIA Aerial je určená pre fanúšikov dronov, ktorí dokážu programovať. Dron musí autonómne preletieť ponad prekážky. Súťaž nemá takmer žiadne obmedzenia, výber drona aj komponentov je na vás. Odporúčame napr. AR.Drone 2.0 alebo Crazyflie Nano. Podrobné pravidlá nájdete TU.

Svoj tím môžete na ECER 2020 prihlásiť prostredníctvom TOHTO FORMULÁRU.
Individuálne sa môžete prihlásiť prostredníctvom TOHTO FORMULÁRU.

Zaujímavé témy, super spíkri

Okrem robotických súťaží je podstatnou súčasťou podujatia aj výskum a jeho prezentácia. Každý rok pozývame renomovaných vedcov, aby porozprávali o novinkách a najnovších poznatkoch z robotiky, umelej inteligencie a príbuzných odborov.

Dôležitou súčasťou konferencie sú však aj študentské prezentácie. Máte nejaký zaujímavý poznatok, na ktorý ste prišli počas prípravy na súťaž? Máte svoj vlastný robotický projekt, ktorý by ste radi predviedli ostatným? Do toho! Pripravte si prezentáciu v angličtine a podeľte sa o svoje poznatky s ostatnými účastníkmi konferencie. Ak nemáte nič nové, môžete prezentovať aj výnimočné práce SOČ alebo iné odborné práce.

(TL)
Zdroj: Robocoop

Súvisiace:

Hore
TVT2020 prihlasovanie
Veda v CENTRE / Vedecká kaviareň 6/2020
TVT2020 súťaže
Vedec roka SR
Vedecká cukráreň video
VC 6/2020 železany
Quark_2020
Veda v CENTRE máj
Vedecká cukráreň 5/2020
Aurelium - centrum vedy
Vírusy, vakcíny, imunita
Quark 25 rokov
kúpa časopisov jún 2016
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Publikácie Veda v CENTRE
Zaujímavosti vo vede
Teória relativity určuje farbu zlata
Zistite viac