Konferencia o robotike ECER 2020 sa na Slovensku ruší


Konferencia o robotike ECER 2020 sa na Slovensku ruší

Európska konferencia o vzdelávacej robotike (ECER) sa pre pandémiu v Bratislave neuskutoční. V oklieštenej podobe sa bude konať 28. septembra v rakúskom Sankt Poltene len za účasti lokálnych tímov.

Pôvodne sa mala konferencia konať na jar, náhradný termín bol kvôli pandémii stanovený na jeseň. Žiaľ, opatrenia zamerané proti šíreniu pandémie COVID-19 nakoniec organizátorom neumožňujú zorganizovať ju ani v náhradnom termíne.

Rakúski partneri projektu sa pre riziko spojené s pandémiou rozhodli zorganizovať konferenciu len lokálne, bez účasti medzinárodných tímov. Oklieštená konferencia pod názvom RoboCoop Student Conference in Austria 2020 sa bude konať od 28. septembra do 2. októbra 2020 v rakúskom meste Sankt Polten a namiesto tímov z celého sveta bude určená len pre rakúskych žiakov.

Spíkri na podujatí budú prezentovať svoje projekty a skúsenosti s výučbou robotiky prostredníctvom online aplikácií. „Je nám veľmi ľúto, že sa konferencia na Slovensku nebude konať, no bezpečnosť je, samozrejme, prioritou,“ hovorí Peter Wachter, projektový manažér RoboCoop na Slovensku. O ďalšom ročníku budú organizátori informovať na svojich stránkach.

(TL)

Súvisiace:

Hore
Vedecká cukráreň 10/2020
sutaz FB TVT 2020
Noc výskumníkov 2020
Veda v CENTRE / Vedecká kaviareň 9/2020
Quark_10/2020
TVT2020 prihlasovanie
Agrofilm
Aurelium - centrum vedy
Quark 25 rokov
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Lesy ozdravujú naše životné prostredie.
Zistite viac