Kam za vedou? Do Atlantis Center v Leviciach

19. júl. 2017 • Prírodné vedy

Kam za vedou? Do Atlantis Center v Leviciach

Chcete vedieť ako fungujú chemické, matematické a fyzikálne javy a zákony v každodennom živote? Zaujíma vás prírodoveda? Vzdelávacie a zážitkové centrum Atlantis Center v Leviciach má pre deti, mládež i dospelých pripravených 70 interaktívnych exponátov. Všetky predmety si môžu vyskúšať a presvedčiť sa, že zákony prírody fungujú neomylne. Nemenej príťažlivé sú hry, ako reťazový most, obrovské bubliny, hrad z kociek a ďalšie.

Programy pre rodiny

Atlantis Center v Leviciach - logoVzdelávacie a zážitkové centrum Atlantis Center Levice, na Hronskej ulici č. 4, je pre verejnosť otvorené každý deň (pondelok – nedeľa) v čase od 10.00 do 16.00 hod. Návštevníci sa môžu prostredníctvom interaktívnych exponátov oboznámiť s mechanikou, statikou i magnetickými pólmi. V Tutanchamón Museon sa dozvedia kto bol faraón, ako sa volá prvý papier pochádzajúci z Egypta, aké písmo používali Egypťania a ďalšie pozoruhodné informácie. 

Denné letné tábory pre deti
(pondelok – piatok, od 7.30 do 16.00 hod.)

Termíny: 17. 7. –  21. 7. 2017; 31. 7. – 4. 8. 2017;14. 8. – 18. 8. 2017

Atlantis Center v Leviciach

Denný tábor Atlantis

Každý deň (pondelok – piatok) má iné zameranie:

EGYPT – Hra na zoznámenie; Program Egypt; Hra v prvej miestnosti; Výroba amuletov; Kreslenie hieroglyfov; Tlesknutia (chrbát, čelo, ľahnúť...)

VESMÍR – Skladanie vesmírneho puzzle; Program vesmír; Hra pri žeriave; Kreslenie mimozemšťana; Kvíz o vesmíre; Pantomíma; Výroba papiera; Bingo

DINO – Hľadanie pokladu Dinosaurov; Program Dino; Kreslenie dinosaura; Stoličkový tanec; Synchronizované pohyby; Schovávačka

TITANIC – Program Titanic; Hra pri bublinách; Stavanie lodičiek; Tvorba vlajok na loď; Púšťanie lodičiek; Prekážková dráha; Prenášanie vody

ĽUDSKÉ TELO – Program ľudské telo; Skladanie kostry; Kvíz o ľudskom tele; Záverečná party

Ďalšie aktivity: hoverboard, drone, autíčko, hra s fúrikom, meranie hluku, vzdialenosti, teploty

Denný tábor Einšteiňák

Pre malých bádateľov vo veku 6 – 13 rokov.

Program nazvaný Po stopách slávnych bádateľov je zameraný na spoznávanie rôznych kultúr, jedla a jazyka. Dielnička malých Einsteinov obsahuje výrobu „polodrahokamov“, záložiek, sopiek, recyklovaného papiera a herbára. V programe Veda na vlastné riziko sa budú robiť „šialené“ vedecké pokusy. Zábava pre všetkých ponúka spoločenské a iné hry, pantomímu, jazykolamy. Hra Atlantis je špeciálna športová hra einsteiňáckeho tábora.

Aktivity v Atlantic Center v Leviciach

Programy pre školy

Obsahujú témy: Ľudské telo, Záhady vesmíru, Egyptské dobrodružstvo, Technické vynálezy 21. storočia, Titanic a osudová plavba. Súčasťou programu pre školy sú aj všetky interaktívne exponáty.

Programy pre Centrá voľného času, škôlky a iné skupiny

Nové interaktívne programy pre základné a stredné školy, centrá voľného času a pre škôlky sú prispôsobené veku detí. V centre prijímajú aj kultúrne poukazy.

Pre najmenších

V Atlantis Center sa zabavia aj škôlkári. Môžu sa zahrať s vedeckými hračkami a zažiť obrovské bubliny, čakajú ich tiež veľké drevené kocky a zbierka autíčok.

Spracovala: Marta Bartošovičová, NCP VaT pri CVTI SR

Zdroj: atlantiscenters.sk

Hore
Vedec roka 2018
QUARK
Prechod VK na VND - leto
fotografická súťaž TVT 2019
Noc výskumníkov 2019
kúpa časopisov jún 2016
Atmosféra počas TVT 2018
TVT 2019
Publikácie Veda v CENTRE
výtvarná súťaž TVT 2019
Aurelium - centrum vedy
TVT 2018 články
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
TAG Centrum vedy
TAG Mládež
TAG QUARK
TAG Ženy vo vede
TAG Spektrum vedy
TAG Slovenská veda
TAG História
TAG Rozhovor
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Pečeň možno považovať za samo obnoviteľný orgán, ktorý plní základné funkcie v ľudskom tele.
Zistite viac