Hľadá spôsob ako uľahčiť využívanie kaderníckych služieb


Hľadá spôsob ako uľahčiť využívanie kaderníckych služieb

Cieľom jej projektu je zefektívniť a konečným spôsobom uľahčiť využívanie kaderníckych služieb pre zákazníka, ako aj poskytovateľa týchto služieb. Chce dať šancu najmä mladým, absolventom stredných kaderníckych škôl, talentom, ktorí majú tieto zručnosti a nemajú možnosť nadobudnúť prax alebo prejaviť svoje nadanie. Nemajú miesto, kde by propagovali svoje služby a ďalej sa rozvíjali. Taký je stručný opis projektu Moniky Medveckej, ktorý bol vybraný do 1. tréningovej periódy programu Playpark Bratislava. Má tak na pol roka miesto v coworkingovom priestore Univerzitného technologického inkubátora Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (InQb).

„Žijeme uponáhľaným životným trendom a niekedy nám počas dňa ostane naozaj len kúsok času (či už obedná prestávka alebo cestou z práce či na pracovnej ceste), s ktorým by sme chceli plnohodnotne naložiť. Takým je aj odskočenie si ku kaderníkovi. Z môjho pozorovania a aj z vlastnej praxe mi na trhu chýba niečo ako komplexný zoznam kaderníckych salónov (vzhľadom na región, v ktorom by sa konkrétny klient nachádzal), ktorý by ponúkal a aktualizoval voľný termín a klient by si to pomocou aplikácie alebo webovej stránky vedel ´booknuť´ presne na čas a miesto, v ktorom sa práve nachádza. Zo strany poskytovateľa služby by vedel prípadné voľné termíny ihneď ponúknuť, a to prehľadne,“ vysvetľuje autorka nápadu.

Z vlastnej skúsenosti a pozorovania v pracovnom prostredí vie, že je to niečo, čo chýba na Slovensku aj v Českej republike. „Neustále googlenie a obvolávanie salónov by takéto komplexné riešenie naše pátranie uľahčilo a hlavne ušetrilo čas.“

Vďaka Playparku a jeho možnostiam na workshopoch sa Monika Medvecká chce vzdelávať, smerovať a napájať na ďalšie podnety a tak riešiť otázky, ktoré sa počas jej cesty budú vynárať. „V mojom projekte som vo fáze prieskumu v teréne salónov a konzultácií s programátorom. Dotiahnuť je dôležité hlavne prieskum na trhu, čo je časovo trošku náročné."

************************************************

Playpark Bratislava je iniciatívou v rámci medzinárodného projektu CERIecon (CENTRAL EUROPE Regional Innovation Ecosystems Network). Je to miesto pre zvyšovanie zručností budúcich podnikateľov v oblasti nových technológií, inovatívnych produktov, služieb, procesov či sociálnych inovácií na Slovensku, ako aj v ďalších 6 regiónoch EÚ – v Česku, Chorvátsku, Nemecku, Poľsku, Rakúsku a Taliansku.

O vstup do Playparku sa môžu uchádzať študenti stredných a vysokých škôl, absolventi vysokých škôl, budúci podnikatelia a iní nepodnikatelia s inovatívnym nápadom z oblasti ekonomických a sociálnych inovácií. Jednou z požiadaviek projektu je zachovanie rovnakého pomeru ženských a mužských účastníkov programu.

Playpark Bratislava 12 vybraným účastníkom ponúka miesto na 6 mesiacov v coworkingovom priestore Univerzitného technologického inkubátora STU v Bratislave (InQb), sedem praktických workshopov podnikateľských zručností, networking v rámci medzinárodnej siete Playparkov v 7 krajinách EÚ, 5-dňový študijný pobyt v partnerskom Playparku v zahraničí, osobné poradenstvo pre ďalší rozvoj podnikania a tiež účasť na medzinárodnom Playpark pitching finals.

Stačí, ak uchádzač pri vstupe do Playparku Bratislava deklaruje svoj záväzok absolvovať tréningový program a využívať výhody poskytované v rámci tohto programu za účelom skvalitnenia a rozšírenia svojho vedomostného obzoru v podnikateľskej oblasti a zároveň nasmerovať svoj inovatívny zámer k dosiahnutiu hlavných výstupov programu. Počas účasti v 1. tréningovej perióde Playparku Bratislava má úspešný uchádzač za úlohu napísať podnikateľský plán, ktorý spolu s pitch videom a účasťou na lokálnej súťaži podnikateľských nápadov, prípadne účasťou na Playpark pitching finals v Stuttgarte, budú hlavnými výstupmi.

V rámci 1. tréningovej periódy je možné prihlásiť sa do 1. novembra 2017. Pre výzvy do 2. (jar – leto 2018) a 3. (jeseň 2018 – jar 2019) tréningovej periódy treba sledovať informačné kanály partnerov projektu.

Viac informácií o projekte

 

Informácie poskytola: Monika Medvecká

Spracovala: Slávka Cigáňová (Habrmanová), NCP VaT pri CVTI SR

Ilustračné foto: Pixabay.com

Uverejnila: VČ

Súvisiace:

Hore
Publikácie Veda v CENTRE
výtvarná súťaž TVT 2019
Aurelium - centrum vedy
Vedec roka 2018
QUARK
Prechod VK na VND - leto
fotografická súťaž TVT 2019
Noc výskumníkov 2019
kúpa časopisov jún 2016
Atmosféra počas TVT 2018
TVT 2019
TVT 2018 články
TAG História
TAG Rozhovor
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
TAG Centrum vedy
TAG Mládež
TAG QUARK
TAG Ženy vo vede
TAG Spektrum vedy
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Zubor je najväčší európsky bylinožravec, ktorý patrí do čeľade Turovité (Bovidae).
Zistite viac