Festival vedeckých filmov sa skončil

13. nov. 2015 • Iný

Festival vedeckých filmov sa skončil

Druhý ročník Festivalu vedeckých filmov (FVF), ktorý sa realizoval v rámci celoslovenského Týždňa vedy a techniky 2015 sa dnes skončil. Vo všeobecnosti možno priebeh festivalu označiť za úspešný. Zaujal nielen premietaním filmov, ale aj diskusiami s vedcami, odborníkmi k témam filmov.

Jednu z takýchto diskusií, konkrétne k filmu AVATARS DE LUMIERE (AVATARY SVETLA), viedli žiaci s doc. Jaroslavom Kováčom (ÚEF FEI STU v Bratislave, Medzinárodné laserové centrum v Bratislave). Nemožno opomenúť ani dialógy, ktoré viedla doc. Alžbeta Marček Chorvátová so študentmi (Medzinárodné laserové centrum v Bratislave, FPV UCM v Trnave) k sérii edukačných filmov o fotonike a využití svetla – SPIE EDUCATIONAL VIDEOS (SPIE VZDELÁVACIE VIDEÁ). Druhý ročník FVF bol venovaný Medzinárodnému roku svetla. To bol dôvod prečo sa venoval práve téme „Svetlo“.

Zľava: Moderátor, Michael McNamaraHlavným ťahákom FVF bolo premietanie filmu s názvom LIGHTS OUT! (ZHASNÚŤ!). Autorom filmu je kanadský režisér Michael McNamara, ktorý bol zároveň hlavným hosťom festivalu. Film LIGHTS OUT! bol v roku 2014 nominovaný na Canadian Screen Awards, ako najlepší vedecký dokumentárny snímok.

Lights Out – Teaser

Zdroj: Aaron Hancox, 11. 04. 2013

Vyhlásenie výsledkov súťaží – Súťaž amatérskych filmárovSúťaž o najlepšiu reportáž o slovenskej vede a technike sa konalo v stredu 11. novembra o 13.00 hod. v priestoroch Divadla Malá scéna STU v Bratislave. O jednotlivých oceneniach sa dočítate v e-novinách NCP VaT – Vedecký kaleidoskop. Ak sa chcete o festivale dozvedieť viac, informácie nájdete na www.fvf.cvtisr.sk

Program

Bulletin FVF 2015

Spracovala: Bibibiana Kubašková

Foto: Marián Zelenák, CVTI SR

Súvisiace:

Hore
Publikácie Veda v CENTRE
kúpa časopisov jún 2016
Quark_2019
Bratislavská vedecká cukráreň
Aurelium - centrum vedy
Veda v Centre
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Extrapolácie 2019
Zaujímavosti vo vede
Tretinu príjmu tukov človeka by mali tvoriť nasýtené mastné kyseliny.
Zistite viac