Festival vedeckých filmov sa skončil

13. nov. 2015 • Iný

Festival vedeckých filmov sa skončil

Druhý ročník Festivalu vedeckých filmov (FVF), ktorý sa realizoval v rámci celoslovenského Týždňa vedy a techniky 2015 sa dnes skončil. Vo všeobecnosti možno priebeh festivalu označiť za úspešný. Zaujal nielen premietaním filmov, ale aj diskusiami s vedcami, odborníkmi k témam filmov.

Jednu z takýchto diskusií, konkrétne k filmu AVATARS DE LUMIERE (AVATARY SVETLA), viedli žiaci s doc. Jaroslavom Kováčom (ÚEF FEI STU v Bratislave, Medzinárodné laserové centrum v Bratislave). Nemožno opomenúť ani dialógy, ktoré viedla doc. Alžbeta Marček Chorvátová so študentmi (Medzinárodné laserové centrum v Bratislave, FPV UCM v Trnave) k sérii edukačných filmov o fotonike a využití svetla – SPIE EDUCATIONAL VIDEOS (SPIE VZDELÁVACIE VIDEÁ). Druhý ročník FVF bol venovaný Medzinárodnému roku svetla. To bol dôvod prečo sa venoval práve téme „Svetlo“.

Zľava: Moderátor, Michael McNamaraHlavným ťahákom FVF bolo premietanie filmu s názvom LIGHTS OUT! (ZHASNÚŤ!). Autorom filmu je kanadský režisér Michael McNamara, ktorý bol zároveň hlavným hosťom festivalu. Film LIGHTS OUT! bol v roku 2014 nominovaný na Canadian Screen Awards, ako najlepší vedecký dokumentárny snímok.

Lights Out – Teaser

Zdroj: Aaron Hancox, 11. 04. 2013

Vyhlásenie výsledkov súťaží – Súťaž amatérskych filmárovSúťaž o najlepšiu reportáž o slovenskej vede a technike sa konalo v stredu 11. novembra o 13.00 hod. v priestoroch Divadla Malá scéna STU v Bratislave. O jednotlivých oceneniach sa dočítate v e-novinách NCP VaT – Vedecký kaleidoskop. Ak sa chcete o festivale dozvedieť viac, informácie nájdete na www.fvf.cvtisr.sk

Program

Bulletin FVF 2015

Spracovala: Bibibiana Kubašková

Foto: Marián Zelenák, CVTI SR

Súvisiace:

Hore
Vedec roka 2018
Veda v Centre
Prechod VK na VND - jeseň
fotografická súťaž TVT 2019
kúpa časopisov jún 2016
Noc výskumníkov 2019
Bratislavská vedecká cukráreň
Atmosféra počas TVT 2018
QUARK
TVT 2019
Publikácie Veda v CENTRE
výtvarná súťaž TVT 2019
Aurelium - centrum vedy
TVT 2018 články
TAG Zaujímavosti vo vede
TAG Centrum vedy
TAG Mládež
TAG QUARK
TAG Ženy vo vede
TAG Slovenská veda
TAG História
TAG Spektrum vedy
TAG Rozhovor
TAG Publikácia
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Psychológia je veda o správaní človeka.
Zistite viac