F3 už pozná svojich víťazov!

22. máj. 2015 • Iný

F3 už pozná svojich víťazov!

Festival fyzikálnych filmov organizuje nezisková organizácia P-MAT, n.o. v spolupráci s Fakultou matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského. Primárny cieľom podujatia je propagovať fyziku ako vedu medzi študentmi a smerom k širokej verejnosti.

Kto sa mohol do súťaže zapojiť? Žiaci základných a stredných škôl. Ako? Prostredníctvom vlastných natočených videí, ako to už z oficiálneho názvu podujatia vyplýva, s fyzikálnou tematikou (fyzikálne javy vrátane osobností či inštitúcií venujúcich sa fyzike) a trvaním maximálne do 7 minút.

Tento ročník obsahoval aj nový prvok. Návštevníci mali možnosť zúčastniť sa prednášky RNDr. Dušana Chorváta, PhD., z Medzinárodného laserového centra s názvom „Lasery – od fikcie k skutočnosti“.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov bolo o 15.30 hod. v Kine Lumière. V kategórii ZŠ zvíťazil dokument s názvom Tajomstvo bŕzd. Víťazným filmom kategórie SŠ sa stal film Zemiaková elektráreň. Príspevok Hustá párty zvíťazil v kategórii krátky film. Cenu divákov získal film Ako zjesť mesiac?

 

Spracovala: Bibiana Kubašková

Foto: Marta Bartošovičová, CVTI SR

Súvisiace:

Podujatia
3. ročník Festivalu fyzikálnych filmov
22. máj. 2015 09.30 hod.
festival|Maker Faire Bratislava 2019
15. nov. 2019 08.00 hod.
Galérie
Hore
Aurelium - centrum vedy
Quark_2020
Quark 25 rokov
kúpa časopisov jún 2016
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Publikácie Veda v CENTRE
Zaujímavosti vo vede
Ľudské oko má rozlíšenie 578 megapixelov.