Ste pyšní na svoju záverečnú prácu? Súťažte o Cenu Aurela Stodolu


Ste pyšní na svoju záverečnú prácu? Súťažte o Cenu Aurela Stodolu

Skončili ste štúdium v oblasti energetiky? Svoju záverečnú študentskú prácu ste písali s takým zápalom a tak originálne, až pri tom iskry lietali? Možno máte šancu získať slušnú finančnú odmenu.

Do súťaže o Cenu Aurela Stodolu sa môžu prihlásiť študenti slovenských a českých technických univerzít so svojimi bakalárskymi, diplomovými a dizertačnými prácami z oblasti energetiky do konca augusta 2020. Prihlášku treba vyplniť elektronicky tu. Cena Aurelu Stodolu, svetovo významného slovenského vedca, známeho ako otca parných turbín, sa udelí už po trinástykrát.

Vďaka Slovenským elektrárňam môžu študenti za svoje práce aj tento rok získať nielen finančnú odmenu, ale aj priestor na svoju prezentáciu na podujatí Deň kariéry v elektrárňach. Akcia ponúka zaujímavé prednášky a diskusie, je príležitosťou stretnúť sa s odborníkmi z energetického sektora, získať nové vedomosti a kontakty pre ďalšie štúdium i kariéru.

Ceny Aurela Stodolu sa udeľujú za:

  • zaujímavú bakalársku prácu - v sume 500 eur,
  • výbornú diplomovú prácu - v sume 1 000 eur,
  • vynikajúcu dizertačnú prácu - v sume 1 500 eur.

Aurel Stodola (vľavo) a pri počas testu prvej 4000 kW plynovej turbíny spoločnosti Brown, Boveri & Compagnie. Zdroj: Wikipedia

Aurel Stodola (vľavo) a počas testu prvej 4000 kW plynovej turbíny spoločnosti Brown & Boveri. Zdroj: Wikipedia

Každoročné udeľovanie cien Aurela Stodolu za vynikajúce bakalárske, diplomové a dizertačné práce v oblasti energetiky je súčasťou širšieho konceptu Energia pre vzdelanie.

Slovenské elektrárne podporujú školstvo, vedu a výskum na základe Memoranda o dlhodobej spolupráci, ktoré so slovenskými technickými univerzitami podpísali v roku 2007 – pri príležitosti 70. výročia Slovenskej technickej univerzity (STU).

Hlavným cieľom spolupráce je zvýšiť záujem mladých o štúdium technických smerov a zvýšenie kvality výučby, jej adresnosti i prepojenia s praxou.

 

Zdroj: Tlačová správa Slovenských elektrární

(GC)

Súvisiace:

Hore
Quark_2020
TVT2020 prihlasovanie
Veda v CENTRE / Vedecká kaviareň 7/2020
TVT2020 súťaže
Vedec roka SR
Vedecká cukráreň video
VC 6/2020 železany
Veda v CENTRE máj
Vedecká cukráreň 5/2020
Aurelium - centrum vedy
Vírusy, vakcíny, imunita
Quark 25 rokov
kúpa časopisov jún 2016
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Publikácie Veda v CENTRE
Zaujímavosti vo vede
Tesla v roku 1883 zostrojil na základe idey o rotujúcom magnetickom poli svoj prvý indukčný motor.
Zistite viac