Auto Google Street View opäť na slovenských cestách


Auto Google Street View opäť na slovenských  cestách

Počas tohto leta sa bude auto Google Street View opäť preháňať slovenskými cestami. Cieľom je aktualizovať lokálne snímky v službe Mapy Google. Tentoraz sa vozidlo Street View zameria na získanie presnejších a aktuálnych informácií o cestách spájajúcich jednotlivé slovenské mestá.

Street View je obľúbená funkcia služby Mapy Google, ktorá je v súčasnosti k dispozícii vo viac ako 85 krajinách sveta, vrátane časti Arktídy a Antarktídy. Vďaka tejto službe môžu používatelia zobraziť 360-stupňové snímky rôznych ulíc, ako aj prírodných a kultúrnych pamiatok. Je dostupná aj v rámci Google Earth a v Mapách Google pre mobilné zariadenia.

Služba Street View je na Slovensku k dispozícii od roku 2012 a je neustále aktualizovaná, aby poskytovala čo najvernejší obraz o realite.

„Infraštruktúra sa neustále vyvíja, mestá rastú, ulice sa menia. Na uľahčenie orientácie našim používateľom a jednoduchšie plánovanie ich ciest musíme pravidelne aktualizovať naše údaje,“ priblížila Alžbeta Houzarová, PR manažérka Googlu pre Českú republiku a Slovensko, dôvod, prečo budeme môcť znova zahliadnuť vozidlo Google Street View na našich cestách.

Trojkolka na snímanie Street View

Hoci sa spoločnosti Google  podarilo dostať pomocou auta na snímanie Street View na mnohé nádherné miesta po celom svete, na niektoré z najzaujímavejších a najpríjemnejších miest sa autom dostať nedá. Tím technikov zostrojil fotografický systém na trojkolke, aby sa s ním dalo dostať do niektorých úzkych uličiek v Európe, napríklad v Barcelone alebo Paríži. Kým operátor krúti pedálmi, táto trojkolesová rikša s fotografickým systémom navrchu automaticky zbiera snímky. Vďaka tomu spoločnosť Google sa mohla podeliť o snímky z rôznych miest vrátane zábavných parkov, areálov univerzít, zoologických záhrad, Stonehenge a miest zo zoznamu svetového dedičstva UNESCO po celom svete.

 

Spoločnosť Google maximálne dbá na ochranu súkromia. Každému publikovaniu zhromaždených snímok predchádza spracovanie pomocou špeciálnej technológie, ktorá rozmazáva tváre ľudí a poznávacie značky áut, aby ich nebolo možné identifikovať a ochrániť tak ich súkromie. Street View ponúka funkciu dodatočného odstránenia označených obrázkov, ktoré je možné nahlásiť stlačením tlačidla „Nahlásiť problém“ v pravom dolnom rohu ľubovoľného obrázka. Spoločnosť Google môže na požiadanie vymazať obrázok jednotlivca, jeho dieťaťa, automobilu alebo dokonca celý dom.

Viac informácií o službe Google Street View nájdete na google.sk/streetview a https://www.google.sk/streetview/understand/.

 

Informácie poskytla: agentúra GRAYLING

Zdroje: Google

Spracovala: MI

 

 

Hore
Prechod VK na VND - jeseň
fotografická súťaž TVT 2019
kúpa časopisov jún 2016
Noc výskumníkov 2019
Bratislavská vedecká cukráreň
Atmosféra počas TVT 2018
QUARK
TVT 2019
Publikácie Veda v CENTRE
výtvarná súťaž TVT 2019
Aurelium - centrum vedy
Vedec roka 2018
Veda v Centre
TVT 2018 články
TAG Mládež
TAG QUARK
TAG Ženy vo vede
TAG Slovenská veda
TAG História
TAG Spektrum vedy
TAG Rozhovor
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
TAG Centrum vedy
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Cvičenie pôsobí aj na mozog.
Zistite viac