Aurelium opäť otvára, na návštevníkov čakajú darčeky

20. nov. 2020 • Iný

Aurelium opäť otvára, na návštevníkov čakajú darčeky

Od soboty 21. novembra 2020 bude Aurelium po pauze spôsobenej protipandemickými opatreniami opäť otvorené a s novými otváracími hodinami.

Tie sa prispôsobili školákom tak, aby stihli do centra prísť aj po vyučovaní. Aurelium je otvorené od utorka do soboty do 18.00, cez týždeň od 12.00, v sobotu už od 10.00. „Chceli sme vyjsť v ústrety žiakom a študentom, ktorí k nám inokedy často chodia v rámci exkurzií počas vyučovania, čo však stále nie je možné. Dúfame preto, že si k nám nájdu cestu rodiny s deťmi,“ hovorí Martina Ivičič, PR špecialistka ZCV AURELIUM.

Plánovanie Týždňa vedy a techniky 2020 pred koronou rátalo s plným zapojením Aurelia, nakoniec však centrum nebolo pre verejnosť prístupné. Jedným z plánov bolo odmeniť návštevníkov, ktorí do centra zavítajú práve počas TVT, darčekmi. „Tento plán nám prekazila pandémia, no rozhodli sme sa, že darčeky odovzdáme tak či tak, aj keď to nestihneme počas TVT. V termíne od 21. do 28. novembra sa preto všetci návštevníci Aurelia môžu tešiť na prekvapenie, ktoré si po návšteve centra odnesú,“ uzatvára s úsmevom PR manažérka centra.

ZCV Aurelium, exponát "Ponorka". Zdroj: Martina Ivičič

V centre vedy sú k dispozícii desiatky exponátov v siedmich základných kategóriách. Návštevníci môžu objavovať témy spojené s ekológiou, elektrinou, komunikačnými technológiami, robotikou a automatizáciou, ale aj mechanikou či chémiou. Na svoje si prídu aj milovníci magnetizmu, optiky či prírody. „Aurelium je v podstate veda v kocke, každý si tu môže nájsť „to svoje“. Navyše naši návštevníci nemusia tajomstvá vedy objavovať sami – k dispozícii sú naši perfektní lektori, ktorí im radi vysvetlia funkcie jednotlivých exponátov,“ dodáva Martina Ivičič.

Ak sa chcete naladiť na atmosféru vedeckých zážitkov, odporúčame edukačné videá zo série AURELIUM EDU. Sprístupnenie zážitkového centra pre verejnosť je spojené s ochrannými a hygienickými opatreniami. Povinnosťou bude nosenie ochranného rúška, dezinfekcia rúk pri vstupe a dodržiavanie bezpečného odstupu medzi návštevníkmi. Na dodržiavanie ochranných a hygienických opatrení dohliadajú školení lektori. Zabezpečená je pravidelná dezinfekcia exponátov, nepretržité vetranie priestoru a meranie teploty pri vstupe.

 

(TL)

 

Súvisiace:

Hore
Noc výskumníkov 2020
Quark_11/2020
Aurelium - centrum vedy
Quark 25 rokov
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Vodou z neznámeho zdroja sa môžu šíriť predovšetkým pôvodcovia črevných nákaz.
Zistite viac