Agrofilm 2015

16. sep. 2015 • Pôdohospodárske vedy

Agrofilm 2015

V poradí už 31. medzinárodný filmový festival – Agrofilm s tematikou poľnohospodárstva a rozvoja vidieka sa uskutoční v dňoch 28. september2. október 2015Nitre, Lužiankach a vo Zvolene. Festival je venovaný poľnohospodárstvu, potravinárstvu, výžive obyvateľstva, problematike vidieka a životu jeho obyvateľstva. Taktiež ochrane prírodných zdrojov a zvyšovaniu kvality života ľudí. Organizátorom festivalu je Výskumný ústav živočíšnej výroby Nitra v Lužiankach, ktorý je súčasťou Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra.

Na svete existuje množstvo festivalov s prívlastkom filmový. Čím je teda Agrofilm výnimočný? Na účastníkov čaká nielen bohatý program v podobe premietania súťažných filmov, ale vizuálny zážitok je doplnený aj o chuťové vnemy. Tak neváhajte a príďte. Ochutnajte klobásky, med či iné maškrty vyrobené podľa tradičných receptúr a so srdcom výskumníka.

Agrofilm ponúka filmy od tvorcov z celého sveta. Taktiež vytvára priestor na prednášky diskusie. Diskutovať môžete s vedcami, ktorý vám radi a fundovane zodpovedia vaše otázky, či je zdravé jesť mäso alebo nie. Filmy oceňuje porota pozostávajúca z filmárov zo štyroch krajín vrátane výskumníkov a agroodborníkov. Medzinárodná porota je pod vedením známeho slovenského filmára Jara Kernera.

Je vo všeobecnosti známy skôr nezáujem mladých ľudí o problematiku týkajúcu sa poľnohospodárstva. Tobôž snaha zaujať ich agrofilmami. V strede festivalového týždňa, konkrétne 30. septembra 2015 sa uskutoční, tak ako aj po iné roky, seminár. A tak sa pri premietaní filmov stretnú filmári, hrdinovia dokumentov i odborné publikum. Diskusia bude venovaná Greeningu a farmovému chovu divej zveri.

 

Ako tvrdia samotní organizátori: „Festival je malý svojím rozpočtom, ale veľký tímom nadšených ľudí, ktorí chcú sprostredkovať množstvo neopakovateľných zážitkov a veľa nového poznania divákom a návštevníkom festivalu. Festival robíme s chuťou...

 

Ak sa chcete o festivale dozvedieť viac, informácie nájdete na www.agrofilm.sk

 Logo Agrofilmu 2015

Spracovala: Bibiana Kubašková

Zdroj a foto: TS Agrofilm 2015, TS MFF Agrofilm 2015, www.agrofilm.sk

 

Súvisiace:

Články
Tlačové správy
MFF Agrofilm 2015
16. mar. 2015
Agrofilm 2015
17. aug. 2015
Galérie
Hore
Publikácie Veda v CENTRE
výtvarná súťaž TVT 2019
Aurelium - centrum vedy
Vedec roka 2018
QUARK
Prechod VK na VND - leto
fotografická súťaž TVT 2019
Noc výskumníkov 2019
kúpa časopisov jún 2016
Atmosféra počas TVT 2018
TVT 2019
TVT 2018 články
TAG Spektrum vedy
TAG Slovenská veda
TAG História
TAG Rozhovor
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
TAG Centrum vedy
TAG Mládež
TAG QUARK
TAG Ženy vo vede
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Pachypleurosaurius je najstarší plaz Slovenska.
Zistite viac