Zapojte sa do súťaže: Modulová zástavka

03. dec. 2017 • Stavebné inžinierstvo

Zapojte sa do súťaže: Modulová zástavka

Vysokoškoláci, študenti stavebníctva, zapojte sa do súťaže o najlepšiu vizualizáciu modulovej zastávky. Je potrebné pripraviť vizualizáciu s technickou správou, ktorá detailne rieši návrh (statický posudok ani dielenská dokumentácia nie je súčasťou zadania). Návrh musí byť vytlačený na plagáte, ostatná dokumentácia digitálne. Termín súťaže je 15. 11. 2017 až 31. 1. 2018. K účasti v súťaži vyzýva svojich študentov aj Stavebná fakulta Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Pätica najlepších projektov získa odmenu 100,00 €, výhercovi je určených 300,00 €. O výhercoch rozhodne komisia spoločnosti  PREFA invest, a. s. 

Konkrétnym zadaním je modulové riešenie zastávky mestskej hromadnej dopravy v základných rozmeroch 3 000 mm a6 000 mm. Jej vlastnosti by mali byť najmä funkčnosť, estetickosť, trvácnosť, odolnosť, ale aj ochrana pred poveternostnými podmienkami. Treba pracovať so železobetónovou modulovou zastávkou s ohľadom na zásady prefabrikácie, s použitím plošných prvkov (stena) alebo tyčových (stĺp). Súťažiaci by sa mali zamerať na pravidelné tvary a elimináciu oblúka. V rámci zadania je ešte dané prestrešenie, keďže železobetónový prefabrikát nie je odolný voči poveternostným podmienkam, pričom je potrebný aj návrh izolácie.

Použitie materiálov ako sklo, drevo, kov sú vítané. Nutné je doriešiť kotvenie, resp. pripraviť návrh kotvenia alebo prípravu kotvenia do prefabrikátu, ďalej zapracovať alebo urobiť prípravu na osadenie lavičky na sedenie, osvetlenia, špecifikovať miesto na informačnú tabuľu a zapracovať logo spoločnosti.

Odovzdanie práce je možné osobne na Referáte pre vzťahy s verejnosťou Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, elektronicky na jandikova@prefa-su.sk alebo poštou na adresu spoločnosti PREFA invest, a. s., Podhradská cesta 2, 038 52 Sučany.

 

Zdroj informácií

Spracovala: Slávka Cigáňová (Habrmanová), NCP VaT pri CVTI SR

Ilustračné foto: Pixabay.com

Uverejnila: VČ

 

Súvisiace:

Podujatia
súťaž|Modulová zastávka (2017)
15. nov. 2017 00.00 hod.
Hore
Bratislavská vedecká cukráreň
Atmosféra počas TVT 2017
brožúra Veda v Centre 2015
QUARK
Aurelium - centrum vedy
Prechod VK na VND - zima
kúpa časopisov jún 2016
TVT 2017 články
TAG Ženy vo vede
TAG Slovenská veda
TAG História
TAG Spektrum vedy
TAG Rozhovor
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
TAG Centrum vedy
TAG Mládež
TAG QUARK
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Semienka zo slnečnice majú vysoký podiel vápnika a môžu ich konzumovať aj alergici na kravské mlieko
Zistite viac