Zapojte sa do súťaže: Modulová zástavka

03. dec. 2017 • Stavebné inžinierstvo

Zapojte sa do súťaže: Modulová zástavka

Vysokoškoláci, študenti stavebníctva, zapojte sa do súťaže o najlepšiu vizualizáciu modulovej zastávky. Je potrebné pripraviť vizualizáciu s technickou správou, ktorá detailne rieši návrh (statický posudok ani dielenská dokumentácia nie je súčasťou zadania). Návrh musí byť vytlačený na plagáte, ostatná dokumentácia digitálne. Termín súťaže je 15. 11. 2017 až 31. 1. 2018. K účasti v súťaži vyzýva svojich študentov aj Stavebná fakulta Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Pätica najlepších projektov získa odmenu 100,00 €, výhercovi je určených 300,00 €. O výhercoch rozhodne komisia spoločnosti  PREFA invest, a. s. 

Konkrétnym zadaním je modulové riešenie zastávky mestskej hromadnej dopravy v základných rozmeroch 3 000 mm a6 000 mm. Jej vlastnosti by mali byť najmä funkčnosť, estetickosť, trvácnosť, odolnosť, ale aj ochrana pred poveternostnými podmienkami. Treba pracovať so železobetónovou modulovou zastávkou s ohľadom na zásady prefabrikácie, s použitím plošných prvkov (stena) alebo tyčových (stĺp). Súťažiaci by sa mali zamerať na pravidelné tvary a elimináciu oblúka. V rámci zadania je ešte dané prestrešenie, keďže železobetónový prefabrikát nie je odolný voči poveternostným podmienkam, pričom je potrebný aj návrh izolácie.

Použitie materiálov ako sklo, drevo, kov sú vítané. Nutné je doriešiť kotvenie, resp. pripraviť návrh kotvenia alebo prípravu kotvenia do prefabrikátu, ďalej zapracovať alebo urobiť prípravu na osadenie lavičky na sedenie, osvetlenia, špecifikovať miesto na informačnú tabuľu a zapracovať logo spoločnosti.

Odovzdanie práce je možné osobne na Referáte pre vzťahy s verejnosťou Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, elektronicky na jandikova@prefa-su.sk alebo poštou na adresu spoločnosti PREFA invest, a. s., Podhradská cesta 2, 038 52 Sučany.

 

Zdroj informácií

Spracovala: Slávka Cigáňová (Habrmanová), NCP VaT pri CVTI SR

Ilustračné foto: Pixabay.com

Uverejnila: VČ

 

Súvisiace:

Podujatia
súťaž|Modulová zastávka (2017)
15. nov. 2017 00.00 hod.
Hore
kúpa časopisov jún 2016
TVT 2018
Bratislavská vedecká cukráreň
Atmosféra počas TVT 2017
QUARK
Publikácie Veda v CENTRE
Aurelium - centrum vedy
CVTI SR 80. výročie
Veda v Centre
Prechod VK na VND - jeseň
Extrapolácie 2018
TVT 2017 články
TAG QUARK
TAG Ženy vo vede
TAG Slovenská veda
TAG História
TAG Spektrum vedy
TAG Rozhovor
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
TAG Centrum vedy
TAG Mládež
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Najväčším zdrojom energie je bezpochyby Slnko.
Zistite viac