Vedomostné ostrovy 2017

06. okt. 2017 • Iný

Vedomostné ostrovy 2017

Radi cestujete, dozvedáte sa nové veci a skúmanie nových miest prstom na mape je vašou záľubou? V novom školskom roku pripravila nadácia Volkswagen Slovakia v spolupráci s Agentúrou pre vzdelanie a vedu SEA, nový projekt – Vedomostné ostrovy. Ide o interaktívny kiosk, z ktorého môžu žiaci, ale aj učitelia čerpať mnohé zaujímavé poznatky a inšpirácie. Animovaný ostrov ponúka množstvo interaktívnych vedomostných úloh  z rôznych oblastí. Jednotlivé úlohy sa skrývajú pod lokalitami vyznačenými na mape. Žiaci sa na nich budú môcť otestovať a súťažiť o hodnotné ceny. Úlohy budú poprepájané s reálnym využitím v praxi, vplyvom na životné prostredie, návodmi na domáce pokusy, videami a inými zaujímavosťami. Budú im pomáhať aj pri výbere budúceho povolania.

Súťažiť o 100 interaktívnych kioskov plných zaujímavých vedomostí, veselých testov a bezplatného pripojenia na dva roky môžu všetky základné školy na Slovensku. Okrem kioskov budú všetky školy navyše zapojené aj do súťaže o zaujímavé ceny. Súťaž prebieha od 1. septembra do 16. októbra, kedy je potrebné zaslať on-line žiadosť prostredníctvo webovej stránky nadácie

A aké sú ciele projektu? Jednoznačne podpora inovatívnych foriem vzdelávania na základných školách v rôznych oblastiach. Žiaci si rozšíria vedomosti  napríklad v nemeckom jazyku, ekológii, fyzike, technike a iných. Súčasťou je aj podpora a rozšírenie informačno-komunikačných technológií na školy, ako aj do všetkých regiónoch Slovenska a podporiť teoretické poznatky vzdelávania s praxou.

Viac informácií nájdete na stránke projektu.

 

Pravidlá projektu, Žiadosť a ďalšie informácie

Navštívte stránku Vedomostné ostrovy na facebooku, na ktorej môžete riešiť prvé vedomostné úlohy a súťažiť už teraz...

Vedomostný ostrov obsahuje náučne texty z oblasti ekológie, techniky, fyziky a nemčiny

 

Spracovala: Zuzana Vetrecin Čeplíková, NCP VaT pri CVTI SR

Zdroj a foto: webová stránka súťaže

Uverejnila: VČ

Hore
Aurelium - centrum vedy
CVTI SR 80. výročie
QUARK
Prechod VK na VND
Noc výskumníkov 2018
kúpa časopisov jún 2016
Atmosféra počas TVT 2017
Publikácie Veda v CENTRE
TVT 2017 články
TAG História
TAG Rozhovor
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
TAG Centrum vedy
TAG Mládež
TAG QUARK
TAG Ženy vo vede
TAG Spektrum vedy
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Čajka si udrží teplo tým, že stojí na jednej nohe.