Prečo potrebujeme jednotný digitálny trh


Prečo potrebujeme jednotný digitálny trh

Jednotný trh EÚ dáva európskym občanom a podnikom dôležité slobody a práva – cestovať, obchodovať a fungovať v celej Únii. Tieto slobody zas prinášajú rýchlo rastúce inovácie s tým najširším záberom, vďaka čomu majú občania veľkú možnosť výberu a mnoho príležitostí.

Či už plánujete dovolenku, nakupujete, študujete, sledujete film alebo predkladáte ponuku na verejnú zákazku, pravdepodobne pritom využívate online nástroje. Čoraz viac výrobkov a služieb je k dispozícii buď online, alebo v digitálnej podobe. Napriek všetkým prekážkam, ktoré sa Európska únia už dlhé roky usiluje odstrániť, užívatelia sa v Európe naďalej stretávajú s rôznymi problémami. Mnoho ľudí sa nedostane k širokej palete tovarov a služieb online či k mnohým príležitostiam, ktoré ponúka internet. Znamená to, že niektoré internetové spoločnosti a startupy majú obmedzené možnosti a nemôžu podnikať v takej miere, v akej by chceli, v dôsledku čoho mnohé podniky nemôžu profitovať z vysokokvalitných digitálnych služieb. Práve v tom spočíva význam jednotného digitálneho trhu v Európe: bol vytvorený s cieľom zabezpečiť rovnaký prístup k výrobkom a službám, vytvárať vhodné prostredie pre dynamické a bezpečné online inovačné ekosystémy v Európe a s cieľom zaistiť, aby mohol každý európsky občan, podnik a verejná správa dôverovať online službám a využívať prínosy digitálnej revolúcie.

Prečo potrebujeme jednotný digitálny trh

Odborníci upozorňujú, že ani absolventi stredných škôl nie sú dostatočne pripravení na prax a je nevyhnutné zmeniť spôsob výučby informatiky na školách. Čo je digitálny trh a čo robí EÚ vám prináša najnovšia brožúrka Európskej komisie s názvom EÚ a jednotný digitálny trh.

Je to najnovšie vydanie tejto brožúrky. Stiahnuť si ju môžete na stránke EÚ Bookshop.

 

Spracovala a uverejnila: Mária Izakovičová, NCP VaT pri CVTI SR

 

Hore
CVTI SR 80. výročie
Prechod VK na VND - jeseň
Extrapolácie 2018
Veda v Centre
TVT 2018
kúpa časopisov jún 2016
Atmosféra počas TVT 2017
Utorok s psychológiou TVT 2018
Publikácie Veda v CENTRE
QUARK
Aurelium - centrum vedy
TVT 2017 články
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
TAG Centrum vedy
TAG Mládež
TAG QUARK
TAG Ženy vo vede
TAG Spektrum vedy
TAG Slovenská veda
TAG História
TAG Rozhovor
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Chemické prvky okrem pár z nich vznikali a vznikajú iba prostredníctvom jadrových reakcií.
Zistite viac