14
September

festival|Vedecký veľtrh 2017

Začiatok
14. sep. 2017 08.30 hod.
Koniec
14. sep. 2017 17.30 hod.
Miesto
Námestie nákupného centra EUROVEA, Bratislava
Mesto
Bratislava, Bratislavský kraj, Slovenská republika
Vedný odbor
Typ podujatia
Festival
Cieľová skupina
mládež
Organizátor
Veda nás baví n. o.
Spoluorganizátori
Fakulta matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave
Popis

Veda nás baví n. o. v spolupráci s Fakultou matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave a Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR usporiada dňa 14.9.2017 druhý ročník Vedeckého veľtrhu na námestí NC Eurovea v Bratislave. Slávnostné otvorenie bude o 9:30 hod.

 

Organizátori veľtrhu si stanovili za cieľ hravou formou priblížiť vedu hlavne žiakom základných a stredných škôl, ale i zvedavým dospelým.

 

Vysoké a stredné odborné školy, priemyselné školy, vedecké ústavy, záujmové organizácie a subjekty komerčnej sféry, ktoré sa veľtrhu zúčastnia, vám vo svojich stánkoch dokážu, že veda je všade okolo nás v každodennom živote. Deti si budú môcť formou interaktívnych experimentov sami overiť mnohé skutočnosti a javy. Vysoké a stredné odborné školy budú mať zasa príležitosť predstaviť šikovných študentov a predviesť ich vynálezy, ktorými neraz získali rôzne ocenenia doma i v zahraničí. Malí návštevníci si budú môcť niektoré pokusy sami vyskúšať alebo si overiť svoje schopnosti a znalosti v súťažných kvízoch.

 

Vstup na veľtrh je zdarma a voľný pre všetkých!
 
Príďte s deťmi Vašich škôl na vedecký výlet do Bratislavy, na ktorý tak skoro nezabudnú. Podujatie je určené najmä pre žiakov základných škôl a študentov stredných škôl. Rôzne technické novinky, postupy, či experimenty im pomôžu pochopiť základné princípy fyziky, chémie či biológie a nadobudnúť tak pozitívny vzťah k týmto predmetom.
 
Viac ako 25 stredných odborných škôl a viac ako 20 katedier fakúlt vysokých škôl príde názorne ukázať výsledky ich práce. Študenti sa tak budú môcť zoznámiť s konkrétnymi činnosťami na týchto školách. Návštevníkov prídu ohúriť aj členovia záujmových združení, či klubov, ktorí sa v rámci voľného času venujú napríklad automobilom, dronom, či modelárstvu.
 
Úspešní študenti – mladí nádejní vedci, ktorí bodovali na súťažiach v oblasti vedy a techniky, budú prezentovať svoje výsledky za okrúhlym stolom, kde sa ich budú môcť mladí návštevníci priamo pýtať na to, čo ich zaujíma. Oblasti ako sú fyzika, matematika, informatika, biológia, či ekológia nebudú deťom po návšteve vedeckého veľtrhu viac cudzie.
 
Na podujatí nebudú chýbať hry, súťaže s množstvom cien ale aj zaujímavé prednášky - napríklad aj o planéte Mesiac.
Navštívte 14. septembra Vedecký veľtrh v Bratislave a určite neoľutujete!

Program

Stránka podujatia

Súvisiace:

Hore
Aurelium - centrum vedy
CVTI SR 80. výročie
QUARK
Prechod VK na VND
Noc výskumníkov 2018
kúpa časopisov jún 2016
Atmosféra počas TVT 2017
Publikácie Veda v CENTRE
TVT 2017 články
TAG História
TAG Rozhovor
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
TAG Centrum vedy
TAG Mládež
TAG QUARK
TAG Ženy vo vede
TAG Spektrum vedy
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Migrácia je jednou z najväčších výziev 21. storočia.
Zistite viac