Jednoduchšie a bezpečnejšie platby sľubuje projekt Let´s Pay


Jednoduchšie a bezpečnejšie platby sľubuje projekt Let´s Pay

Projekt, ktorý sa zaoberá procesom zlepšia, zrýchlenia a väčšieho zabezpečenia platieb prostredníctvom kreditných a debetných kariet. To je projekt Let´s Pay. Zrýchľuje proces objednávky, kde sa vynecháva potreba diktovania kreditnej karty s bezpečnostným prvkami a využívajú sa zaužívané platobné brány pre zaplatenie objednávky. Tvorcovia projektu na čele s Nikolasom Balogom sú presvedčení, že reštaurácii skracujú dĺžku hovoru pri objednávke, čo má za následok vybavenie viacerých zákazníkov. Na strane zákazníka tiež poskytujú jednoduchší a bezpečnejší spôsob vyplatenia objednávky. Ich platforma vraj dáva možnosť integrácie do iných pokladničných alebo objednávacích systémov.

Aj takýto projekt postúpil do pred-inkubačného pobytu v Startup centre TUKE v rámci 6. kola súťaže „Máš nápad? Prezentuj svoj startup!“. Oslovili sme preto jeho autora a požiadali ho o rozhovor.

S. CIGÁŇOVÁ: Ako vznikla myšlienka pustiť sa do takéhoto projektu?

N. BALOG: Ako tím sa poznáme už dlhší čas a pracovali sme spoločne na zopár projektoch. Stále sme sa rozprávali o možnosti začať s niečím vlastným. Spoločne sme sa prihlásili na Startup Weekend v Košiciach, kde sa začala formovať táto myšlienka.

S. C.: Čo má váš projekt riešiť?

N. BALOG: Let´s Pay je projekt, ktorý sa zaoberá procesom zlepšia, zrýchlenia a väčšieho zabezpečenia platieb prostredníctvom kreditných a debetných kariet. Zrýchľujeme proces objednávky, kde vynechávame potrebu diktovania kreditnej karty s bezpečnostným prvkami a využívame zaužívane platobné brány pre zaplatenie objednávky.

S. C: Vysvetlite prosím, ako má princíp fungovať.

N. BALOG: Nechceme nútiť zákazníkov robiť nič navyše, ako boli zvyknutí robiť doteraz a aj tak im zlepšíme a zrýchlime celý proces pri vyplácaní svojho jedla. Používateľ zavolá do reštaurácie ako doteraz a keď bude chcieť platiť kartou, tak mu po zložení telefónu dôjde správa s objednávkou a možnosťou platby. To všetko prebehne s rovnakou bezpečnosťou, akou je zvyknutý platiť na internete. Samozrejme, že reštaurácia má o celom procese prehľad a vidí, ktorá objednávka je už vyplatená.

S. C.: Pre koho je vaše riešenie určené, resp. čomu má pomôcť?

N. BALOG: Našim klientom budú reštaurácie, ktoré by túto službu využívali. Riešenie pomáha ale obom stranám. Reštaurácia má prehľad o svojich objednávkach, vie obslúžiť viacero zákazníkov. Na strane zákazníka poskytujeme jednoduchší a bezpečnejší spôsob vyplatenia objednávky.

S. C.: Na čom treba v rámci vášho projektu ďalej pracovať? Čo treba dotiahnuť?

N. BALOG: Ešte sme v skorom štádiu, kde sa dá povedať, že pracujeme na všetkom. Vylepšujeme myšlienku, snažíme sa získavať spätnú väzbu, komunikujeme s platobnými bránami, snažíme sa získať reštaurácie, kde by sme mohli náš produkt testovať a samozrejme, potrebujeme ešte veľa veci doprogramovať.

S. C.: Čo bolo na vašom projekte najťažšie? Čo naopak išlo hladko?

N. BALOG: Osobne si myslím, že nás veľa ťažkého ešte len čaká. Hladký bol výber ľudí, ktorí na tom chcú pracovať a vidia v tom zmysel.

S. C.: Čo očakávate od pobytu v Startup centre TUKE?

N. BALOG: Privítame každú podporu od mentoringu, nášho predstavenia verejnosti, zastrešenia priestorov, kde sa môžeme spoločne stretávať a rozvíjať tento projekt. Samozrejme Startup centrum má pod sebou viacero projektov, kde sú šikovní ľudia a určite si navzájom budeme vedieť pomôcť.

************************************************

Súťaž „Máš nápad? Prezentuj svoj startup!“ vyhlasuje dvakrát ročne rektor Technickej univerzity v Košiciach prof. Ing. Stanislav Kmeť, CSc. Organizátorom je Univerzitné centrum inovácií, transferu technológií a ochrany duševného vlastníctva (UCITT). Hlavnými partnermi súťaže sú Slovak Business Agency (SBA) a Saab AB. Dňa 7. novembra 2017 sa v priestoroch novootvoreného Univerzitného vedeckého parku TECHNICOM (UPV TECHNICOM) v Košiciach konalo finále 6. kola súťaže „Máš nápad? Prezentuj svoj startup!“. Do finále postúpilo 12 inovatívnych projektov z 25 prihlásených.

O postupujúcich start-upoch do pred-inkubačného pobytu v Startup centre TUKE rozhodla odborná komisia pod vedením predsedu komisie, prorektora pre inovácie a transfer technológií TUKE, prof. Ing. A. Čižmára, CSc. Členmi komisie boli zástupcovia investorov, súkromnej a verejnej sféry – Slavomír Hruška (Investeers, a. s.), Miroslava Micová (Slovak Business Agency), Jozef Vojtko (FPT Slovakia), Miroslav Kubiš (CVTI SR, Odbor transferu technológií), Michal Hladký (Creative Industry Košice) a zástupcovia TUKE – František Jakab, Anton Lavrin, Marcel Behún, Martin Chovanec a Marek Blizco.

 

Zhovárala sa: Slávka Cigáňová (Habrmanová), NCP VaT pri CVTI SR

Ilustračné foto: Pixabay.com

Uverejnila: VČ

Súvisiace:

Hore
CVTI SR 80. výročie
Prechod VK na VND - jeseň
Extrapolácie 2018
Veda v Centre
TVT 2018
kúpa časopisov jún 2016
Atmosféra počas TVT 2017
Utorok s psychológiou TVT 2018
Publikácie Veda v CENTRE
QUARK
Aurelium - centrum vedy
TVT 2017 články
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
TAG Centrum vedy
TAG Mládež
TAG QUARK
TAG Ženy vo vede
TAG Spektrum vedy
TAG Slovenská veda
TAG História
TAG Rozhovor
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Vývoj nového lieku môže trvať aj 10 rokov.
Zistite viac