FoxBox – všetko, čo k predaju potrebujete


FoxBox – všetko, čo k predaju potrebujete

Nový typ pokladničného systému vo forme aplikácie pre „múdre“ zariadenia ako sú mobily a tablety. To je projekt FoxBox; užívatelia tohto systému si ho jednoducho môžu stiahnuť do svojho telefónu či tabletu a môžu začať predávať. Jeho intuitívna a prehľadná grafika pomôže zrýchliť celý proces účtovania a vďaka mnohým funkciám ako je sladové hospodárstvo, import a export dát, štatistiky predaja alebo sledovanie aktivít zamestnancov, umožní získať lepší prehľad o podnikaní užívateľov. Pokladňu si môžu napojiť aj na množstvo programov, ktoré už pri podnikaní používajú a tak šetria čas, peniaze a vyvarujú sa zbytočného stresu.

Aj tento projekt sa dostal do startupového Inkubátora Technickej univerzity v Košiciach (TUKE). „Našim cieľom je dať podnikateľom nástroj, ktorý im uľahčí nielen každodenný život, ale dá im aj spätnú väzbu o ich aktivitách a celom podnikaní na jednom mieste. Vďaka tomu vedia lepšie a efektívnejšie nakupovať zásoby, cieliť reklamu, riadiť procesy, a teda zlepšovať celé svoje podnikanie,“ uvádzajú autori projektu.

V tomto roku zožali významný úspech, keď postúpili medzi vybrané start-upy na Pitch & Grill v rámci konferencie Forbes 30 pod 30. V minulom roku sa projekt stal finalistom 4. kola súťaže inovatívnych nápadov Startup centra TUKE a tiež víťazom súťaže ACE Creative – Creative Business Cup 2016 Slovakia. Rok predtým to bola účasť na Slovak Venture Capital Fóre 2015 a FoxBox bol tiež finalistom akceleračného programu Booster 2015.

Projekt FoxBox nesie so sebou slogan „všetko, čo k predaju potrebujete“ a svojim užívateľom ponúka prehľad o predaji, ako aj štatistiky o zákazníkoch a najpredávanejších produktoch, akceptujte kreditné karty, má k dispozícii tlačené potvrdenky a pokladnicu (v súlade s legislatívou Slovenskej republiky).

Čo všetko vlastne FoxBox dokáže? Sú to predovšetkým platby kartou s mobilom a tabletom, zaručuje plnohodnotnú náhradu pokladničných systémov, tiež skladové hospodárstvo, vernostný systém a v neposlednom rade prehľadný pokladničný systém.

*********************************************

Aj ďalšie zaujímavé projekty majú šancu prebojovať sa do inkubátora TUKE. Práve teraz Startup centrum ponúka možnosť zapojiť sa do 6. kola súťaže inovatívnych nápadov, projektov a podnikateľských riešení. Prihlásiť sa môžu projekty v tzv. pred-inkubačnej dobe (t. j. v štádiu nápadu), z ktorejkoľvek časti Slovenska a tiež zahraničné projekty, ktoré plánujú realizovať svoju činnosti na Slovensku. Stačí mať nápad, ktorý chcete ďalej rozvíjať, resp. mať projekt v štádiu, kedy je pripravený na rýchly rast a potrebuje na to vhodné podmienky.

Startup centrum TUKE ponúka start-upom podporu v rôznej podobe, podľa ich aktuálnych potrieb. Ide predovšetkým o možnosť využívať zdarma priestory v Startup centre TUKE a potrebné prístrojové kapacity unikátnych odborných pracovísk, laboratórií a iných zariadení na univerzite. Ďalej tiež pomoc pri tvorbe podnikateľského plánu, získavaní partnerov, vyhľadávaní potenciálnych investorov, ako aj expertnú a mentorskú podporu.

Do súťaže sa dá prihlasovať celoročne. Každých 6 mesiacov prebieha výber nových start-upov. Prihlášky do 6. kola súťaže môžete zasielať do 14. septembra 2017. Do súťaže sa môžu prihlásiť jednotlivci alebo tímy s nápadom v rannom štádiu vývoja. Pri vypĺňaní registračného formuláru je potrebné zodpovedať základné otázky ohľadom inovácie, jej prínosu a porovnania s existujúcou konkurenciou (inými slovami, mať prehľad, čo už vo svete existuje). Nápad by mal mať potenciál presadiť sa v budúcnosti na trhu v podobe služby alebo produktu.

Do súťaže sa môžu zapojiť aj právnické osoby – obmedzenia sa v tomto smere nekladú. Pokiaľ by bol váš nápad alebo projekt rozvinutý natoľko, že mu Startup centrum TUKE nemá v čom poskytnúť podporu, odborná komisia, ktorá posudzuje prihlášky, vás môže odporučiť priamo do Inkubátora TUKE, kde pôsobia inovatívne firmy.

 

Podporené projekty, o ktorých sme na portáli VEDA NA DOSAH v minulosti písali

 

Spracovala: Slávka Habrmanová, NCP VaT pri CVTI SR

Informácie: FoxBox 

Ilustračné foto: Pixabay.com

Uverejnila: VČ

Súvisiace:

Hore
Publikácie Veda v CENTRE
QUARK
Aurelium - centrum vedy
CVTI SR 80. výročie
Prechod VK na VND
Veda v Centre
kúpa časopisov jún 2016
Atmosféra počas TVT 2017
TVT 2017 články
TAG História
TAG Rozhovor
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
TAG Centrum vedy
TAG Mládež
TAG QUARK
TAG Ženy vo vede
TAG Spektrum vedy
TAG Slovenská veda
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Periférne nervové blokády končatín a trupu sa využívajú v klinickej praxi už viac ako 100 rokov.
Zistite viac