Festival vedeckých filmov

13. nov. 2014 • Iný

Festival vedeckých filmov

Festival vedeckých filmov (FVF) sa po prvýkrát konal na Slovensku v rámci celoslovenského Týždňa vedy a techniky 12. novembra 2014 v priestoroch Divadla Malá scéna STU v Bratislave. Slávnostné otvorenie tohto jedinečného festivalu bolo o 19.00 hod.

O festivale
FVF organizuje Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR), Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti pri CVTI SR (NCP VaT). Podujatie sa koná pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. CVTI SR organizuje festival ako jednu zo  svojich mnohých aktivít v rámci projektu PopVaT – popularizácia vedy a techniky na Slovensku. Cieľom podujatia je poukázať na vedu, ako na sugestívnu, dynamickú a systematicky sa rozvíjajúcu oblasť.

Po oficiálnom otvorení festivalu nasledoval príhovor prof. Jána Turňu, generálneho riaditeľa Centra vedecko-technických informácií SR. V krátkom príhovore vyslovil myšlienku, že verí v to, že táto tradícia bude pokračovať aj v nasledujlúce roky, keďže ide o prvý ročník FVF. Po príhovoroch nasledovalo premietanie filmu HAWKING, ktorý zúčastnených značne zaujal. Na FVF môžete vzhliadnuť aj iné zaujímavé vedecko-populárne filmy, ako napríklad NIKOLA TESLA – TESLA, MASTER OF LIGHTNING; GMO OMG, PORTRÉTY VEDCOV, SPEKTRUM VEDY a pod. Na návštevníkov festivalu čaká bohatý program aj v podobe diskusií, kde budú mať priaznivci o vedu možnosť komunikovať s vedcami a odborníkmi na rôzne témy. Festival vedeckých filmov potrvá až do 15. novembra 2014.

Súťaže
V rámci Festivalu vedeckých filmov sa konajú dve súťaže, a to Súťaž o najlepší film s dĺžkou do 3 minút pre mladých ľudí na tému Veda a technika – minulosť, prítomnosť a budúcnosťa Súťaž o najlepšiu televíznu reportáž o vede a technike, ktorá bola odvysielaná v televízii v období od 1. 1. 2013 až do 30. 9. 2014. Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaží sa bude konať 15. novembra 2014 o 14.00 hod. v priestoroch Divadla Malá scéna STU v Bratislave. Ceny pre víťazov poskytli Slovenské elektrárne a. s., člen skupiny Enel, ktorý  je hlavným partnerom TVT 2014.

Program
Plagát
Brožúra 1
Brožúra 2

Ak sa chcete o festivale dozvedieť viac, informácie nájdete na www.fvf.cvtisr.sk

logá TVT

Zo zdrojov NCP VaT spracovala: Mgr. Bibiana Kubašková
Foto: Ing. Vladimír Ješko

Súvisiace:

Hore
Noc výskumníkov 2019
kúpa časopisov jún 2016
Atmosféra počas TVT 2018
Publikácie Veda v CENTRE
Aurelium - centrum vedy
Vedec roka 2018
QUARK
Prechod VK na VND - leto
fotografická súťaž TVT 2019
TVT 2018 články
TAG Mládež
TAG QUARK
TAG Ženy vo vede
TAG Spektrum vedy
TAG Slovenská veda
TAG História
TAG Rozhovor
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
TAG Centrum vedy
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Úzkosť je emócia, ktorá sprevádza životom nielen ľudí, ale aj zvieratá.
Zistite viac