Chcete byť súčasťou komunity EIT RawMaterials?

13. apr. 2018 • Iný

Chcete byť súčasťou komunity EIT RawMaterials?

Chcete sa dozvedieť viac o tom, ako sa začleniť do komunity EIT RawMaterials, ako financovať svoje projekty či aktivity z prostriedkov Európskeho inštitútu pre inovácie a technológie (EIT) a získať potrebné kontakty? V Hoteli Atrium vo Vysokých Tatrách sa v dňoch 10. 05. – 11. 05. 2018 uskutoční Matchmaking and Networking event.

Ako uvádzajú organizátori, inovácia zohráva významnú úlohu v úsilí Európy riešiť hlavné spoločenské a environmentálne výzvy. „Je nevyhnutné, aby sme pokračovali v práci na vytvorení vhodného prostredia pre inovácie v Európe, aby sme pomohli vytvoriť nové priemyselné odvetvia a pracovné miesta. Európsky inštitút pre inovácie a technológie (EIT) pracuje na dosiahnutí tohto cieľa prostredníctvom svojich operačných prostriedkov, znalostných a inovačných spoločenstiev, urýchľovaním procesu inovácií a podporou vytvárania podmienok, v ktorých je pravdepodobnosť, že inovácie budú prosperovať a budú vytvárať prielom. Realizuje sa to prostredníctvom spolupráce a prepojenia vedúcich subjektov z oblastí vyššieho vzdelávania, výskumu a podnikania, ktoré sú tromi stranami znalostného trojuholníka.“

Súčasťou eventu bude aj praktický workshop, kde bude možnosť vyjadriť názory, prekážky a problémy zainteresovaných strán v oblasti spolupráce a zavádzania inovácií. Cieľom je identifikovať vzájomné prieniky na spoluprácu zúčastnených subjektov za účelom dosiahnutia obojstranných benefitov.

Podujatie je určené pre podnikateľov z akejkoľvek fázy celého cyklu suroviny, pre verejné inštitúcie, výskumníkov, akademikov aj jednotlivcov.

Partnerom projektu je Technická univerzita v Košiciach.

Pre potvrdenie účasti je potrebná registrácia 

Počet miest je limitovaný, preto je potrebné zaregistrovať sa čo najskôr. Rokovací jazyk je slovenčina a angličtina. Účasť na podujatí je bezplatná.

 

Zdroj informácií a fotografií: https://www.lyyti.fi/reg/high-tatras-2018

Spracovala: Slávka Cigáňová (Habrmanová), NCP VaT pri CVTI SR

Uverejnila: VČ

 

Hore
Bratislavská vedecká cukráreň
Atmosféra počas TVT 2018
QUARK
Publikácie Veda v CENTRE
Aurelium - centrum vedy
CVTI SR 80. výročie
Veda v Centre
Prechod VK na VND - zima
Geosyntetika 2019
kúpa časopisov jún 2016
TVT 2018 články
TAG Slovenská veda
TAG História
TAG Spektrum vedy
TAG Rozhovor
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
TAG Centrum vedy
TAG Mládež
TAG QUARK
TAG Ženy vo vede
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Výstavba Markušovského kaštieľa spadá do roku 1643 a viaže sa k menu František Mariássy.
Zistite viac