All u need is space alebo dôležitosť vesmírnych technológií v každodennom živote

29. júl. 2016 • Fyzikálne vedy

All u need is space alebo dôležitosť vesmírnych technológií v každodennom živote

Komiksová brožúrka obsahuje zaujímavé informácie o vesmírnych aplikáciách a ich každodennom použití. Nájdete tu aj odkazy na videá, interaktívne plagáty a kvíz. Kliknutím na tlačidlo objavíte úžasné fakty o vesmíre a môžete si pozrieť aj video o vesmíre. Otestovať svoje znalosti si môžete aj vo vesmírnom kvíze!

Komixová publikácia All U Need is Space, ukazuje deťom, aký dôležitý je vesmír v každodennom živote. Jej cieľom je tiež motivovať k štúdiu vedy a techniky zábavnou a zároveň vzdelávacou formou. Zaujímavosti tu určite objavia aj rodičia a učitelia.

Elena a jej program počas jedného dňa

All U Need Is Space nás zavedie do jedného dňa v živote dospievajúcej školáčky, ktorá sa volá Elena. Na každej stránke je Elena konfrontovaná s inou situáciu týkajúcou sa konkrétnych tém (napr. počasia, znečistenia, lekárskej pomoci, automatizovaných áut, poľnohospodárstva a klimatických zmien a iných). Na každej stránke je aj hra a zaujímavosti, ktoré robia čítanie pre deti zábavnejšie.

„V živote Eleny prebieha normálny deň: ide do školy, stretne sa so svojimi priateľmi, robí si žarty so svojho otca a mladšieho brata a navštívi svoju babičku. Ale v priebehu dňa, Elena zistí, že mnohé maličkostí, s ktorými sa stretáva, prebiehajú jednoduchšie aj vďaka vesmírnym technológiám a vede. Prečo si nezahrať aj hru počas čítania príbehu o Elene? Elena má veľa fantázie. Miluje sci-fi filmy, najmä tie, ktoré súvisia s vesmírom. Na každej stránke nájdete aspoň jeden odkaz na slávny filmový alebo televízny seriál.“

Vesmír neznamená len dobrodružné misie robotov a ľudí alebo štúdium astronómie a astrofyziky. Môže byť prítomný aj priamo dolu na Zemi!

Sprevádzajte Elenu počas jej všedného dňa, zoznámte sa s jej priateľmi a rodičmi a dozviete sa o mnoho zaujímavosti.

Strávte deň s Elenou a užite si dobrodružstvo! Čaká vás tam mnoho zábavných materiálov, pomocou ktorých si môžete preveriť svoje vedomosti.

Európska komisia, Európska vesmírna agentúra a viacero vnútroštátnych programov vyvíjajú čoraz viac vesmírnych aplikácií, ktoré sa dajú použiť v našom každodennom živote.

Publikáciu s komiksami si môžete stiahnuť na stránke EUbookshop

 

webová hra All you need is spaceAll U Need is Space je aj webová hra. Je navrhnutá tak, aby mladým študentom priblížila výhody spojené s vesmírnymi aplikáciami. Či už ich použijete v škole alebo doma, zámerom je ukázať, ako vesmírne technológie a aplikácie môžu zlepšiť náš každodenný život, ale zámerom bolo aj upriamiť pozornosť mladých študentov na kariéru v oblasti vedy a techniky.

Hra obsahuje hlavné postavy z komiksu (Elena a Oscar). Počas rodinného výletu do vesmírneho centra, nájdu staručkého profesora, ktorý potrebuje pomoc pri zvládnutí vedeckej misie – výletu na Mars. Aby mu pomohli, Elena a Oscar musia prejsť radom výziev a získať vedecké vedomosti o vesmíre a znalosti o kozmických aplikáciách. Hra obsahuje animácie a dialógy vo všetkých jazykoch EÚ.

 

Preložila a spracovala: Mária Izakovičová, NCP VaT pri CVTI SR

Zdroj:

EÚ Bookshop

Europen Commission

Uverejnila: ZVČ

Hore
Atmosféra počas TVT 2017
QUARK
Aurelium - centrum vedy
Publikácie Veda v CENTRE
FVF 2018
Vedec roka 2017
Veda v Centre
Prechod VK na VND
CVTI SR 80. výročie
kúpa časopisov jún 2016
TVT 2017 články
TAG Ženy vo vede
TAG Spektrum vedy
TAG Slovenská veda
TAG História
TAG Rozhovor
TAG Publikácia
TAG Zaujímavosti vo vede
TAG Centrum vedy
TAG Mládež
TAG QUARK
banner záhrady
Zaujímavosti vo vede
Hlavnými zložkami krvi sú červené krvinky, biele krvinky a krvné doštičky.
Zistite viac